« февруари 2024 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Най-добрият Интернет, Цифрова и IP телевизия в град Бургас от RN TV !!!

Подробна никулденска програма (КУЛТУРА И СПОРТ)

Кметът Николов в аванс благодари на всички партньори, които помагат на Общината да се погрижи за настроението и да приповдигне духа на бургазлии в края на годината. 6 ДЕКЕМВРИ – НИКУЛДЕН ПРАЗНИК НА ГРАД БУРГАС 2023 ГОДИНА 1 ДЕКЕМВРИ, ПЕТЪК 1 - 31 декември КЦ „Морско казино“, Зала „Ал. Г. Коджакафалията“, ет. 0 Изложба „Морето през погледа на бургаските художници 1912 – 2012“ Вход свободен Дом на писателя, ул. „Вола“ №1 Годишни литературни награди 10:00 до 12:00 часа Доклад от проф. д.ф.н Калина Лукова – поезия 14:00 до 16:00 часа Доклад от проф. д.ф.н Клео Протохристова – проза 18:00 часа Държавна опера – Бургас, фоайе, ет. 2 Церемония по връчване на Годишните литературни награди: „Пегас“, „Христо Фотев“ и „Петко Росен“ 19:00 часа ДТ „Адриана Будевска“ „Съвсем проста история“ Режисьор: Борислав Чакринов 2 ДЕКЕМВРИ, СЪБОТА 11:00 часа Сборен пункт на Часовника „Различният Бургас“ – щафетна опознавателна разходка Съвместна инициатива с ученици от СУ „Епископ Константин Преславски“ 11:30 часа Културен дом НХК, зала „Тончо Русев“ „Шампионът на Тихия океан“ – филм за преплуването на протока Каталина от бургаския спортист Цанко Цанков. Среща с именития плувец и неговия екип. 12:00 часа Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“ Многофункционалната зала „Ченгене скеле“ Откриване на изложба на Даниела Власакиева Изложбата ще гостува в рибарското селище в периода 2-10 декември 17.00 часа КЦ „Морско казино“, зала „Ал. Г. Коджакафалията“ Прожекция на филма „ЕТО КЪДЕ СИ в Млякото на Мечтите“ за българското участие в 59-ото Венецианско биенале реж. Милена Кънева 19:00 часа Държавна опера – Бургас Вокален концерт със солистите на Държавна опера – Бургас Даниела Дякова – мецосопран Александър Крунев – баритон На рояла – Илиана Тодорова 4 ДЕКЕМВРИ, ПОНЕДЕЛНИК 4 – 31 декември КЦ „Морско казино“, Зала „Георги Баев“, ет. 0 Изложба живопис „Празник край морето“ Автор: Радка Караиванова Откриване: 4 декември, 18:00 часа 4 декември – 31 януари Център за съвременно изкуство и библиотека Ул. „Св. св. Кирил и Методий“, ет. 1 и ет. 4 „Духът на Бургас“ Изложба на студенти от НХА София и Филиал Бургас Откриване: 4 декември, 17:30 часа 19:00 часа ДТ „Адриана Будевска“ „Актрисата“ Режисьор Николай Ламбрев 5 ДЕКЕМВРИ, ВТОРНИК 11:00 часа Културен дом НХК, зала „Тончо Русев“ „Вражалец“ по Стефан Костов Сценарий и постановка: Мария Маркова ДТС „Арлекин“ при НЧ „Просвета 1888“ – Поморие 12:00 часа Държавен куклен театър – Бургас „Филифьонката, която вярваше в бедствия: 20 години по-късно“ 12:00 часа Държавна опера – Бургас „Лешникотрошачката“, балет по музика на П. И. Чайковски Солисти и ансамбъл на балета към Държавна опера – Бургас С участието на ученици от балетните паралелки на НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ и ДБТ „КАПКА" Хореография и режисура – проф. Хикмет Мехмедов Сценография и костюми – Радостин Чомаков Постановка – Галина Калчева 16:00 часа Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45 Зала „Акад. Константин Петканов“, Етаж 2 Награждаване на конкурс за рецитиране на стихотворение „Аз, морето и Бургас” НЧ „Паисий Хилендарски 1928” 17:00 часа Културен дом НХК – Горно фоайе Откриване на изложба „Кървавото лято на 1903 г.“ 120 години Илинденско-Преображенско въстание 18:00 часа Храм „Св. св. Кирил и Методий“ Концерт с православни песнопения с участието на Хор „Родна песен“ и Смесен хор „Бургас“ 18:00 часа КЦ „Морско казино“, Зала „Георги Баев“ „Песенна палитра“ Концерт на Народен хор „Трепетлика“ и Детска фолклорна формация „Шарени гайтани“ с ръководител Пепа Запрянова и солисти на гайдарски оркестър „Младост“ към ЦПЛР с ръководител Стойко Георгиев Вход свободен 18:00 часа Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ 6 Изложба на ученици от школа по рисуване „Арт творя“ 5 – 15 декември 6 ДЕКЕМВРИ, СРЯДА 8:30 часа Храм „Св. Николай Чудотворец“, к-с „Меден рудник“ Тържествена Света литургия в чест на Св. Николай Чудотворец и благоденствието на Бургас, отслужена от Негово преосвещенство Агатополски епископ Иеротей – Викарий на Негово Високопреосвещенство Сливенски Митрополит Иоаникий 9:00 часа Паметник на Александър Георгиев – Коджакафалията Полагане на венци и цветя 9:00 – 15:00 часа РИМ – Бургас Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ 21 Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ 31 Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ 30 Вход свободен 9:30 часа Културен дом НХК, зала на ОбС – Бургас Тържествено заседание на Общински съвет – Бургас 10:00 – 18:30 часа Научен център „ПланетУм“, Морска гара Планетариум – първа прожекция 10:30 ч., последна 17:30 ч. Вход свободен за деца до 18 години 10:00 часа Ул. „Алеко Константинов“ Арт базар Никулденски ателиета С участието на студенти от НХА, Филиал Бургас 10:30 Приморски парк, Моста Демонстрации на ретро дайвинг с автентични костюми от 60-те години Организатор: Клуб „Приятели на морето – Бургас“ 10:45 часа Площад „Атанас Сиреков“ Ритуал по издигане на националния, европейския и общинския флаг Молебен за благоденствие на Бургас 11:00 часа * Градинката до Часовника Освещаване на Никулденска обредна трапеза Представя Регионален исторически музей – Бургас * Пунктове за рибен курбан До Часовника, Компаса, в к-с „Меден рудник“ – парково пространство между бл. 46 и бл. 51, Магазия 1, КТК „Ченгене скеле“, пл. „Тройката“ – от страната на ул. „Васил Левски“. * БХГ „Петко Задгорски“ Изложба „Вдъхновени от морето” – с творби от фонда на галерията * К-с „Меден рудник“, парково пространство между бл. 46 и бл. 51 Никулденски концерт с участието на оркестър „Веселие“ – Цветелина и Панайот Стойчеви, ФФ „Чинките“ и вокално студио „Примо“ НЧ „Св. св. Кирил и Методий 1985 “ * Парк „Велека“, к-с „Изгрев“ Никулденски концерт с участието на оркестър „Бургас“ със солисти Яна Биюкова и Кристина Стойкова Организатор: НЧ „Изгрев – 1909“ От 11:00 до 16:00 часа ОТКРИТИ СЦЕНИ * В градинката до Часовника С участието на групите „Горещ пясък“, „The Family“ и „Yasen end friends“ * Ул. „Богориди“, до Археологическа експозиция на РИМ - Бургас С участието на Бургаски духов оркестър, групите „Euphoria” и „FOUR” * Ул. „Александровска“, срещу Безистена С участието на групите “Once”, „Cloud embraced“ и „Stiff Bones“ * Ул. „Александровска“ и ул. „Милин камък“, до „EscoBar“ и „Papa Beer“ DJ party * Пл. „Св. св. Кирил и Методий“ С участието на ВГ „Морски песъчинки”, хор „Милка Стоева“, фолклорен състав „Трепетлика“, ДФА „Трите пъти“, ТА „Лукойл“, ТС „Златен пламък“, ФТА „Никола Гинов“, ДФТА „Радост“, ФТА „Атанас Манчев“ 11:30 часа Пл. „Атанас Сиреков“ – ул. „Алеко Богориди“ – Моста Литийно шествие с хвърляне на венци и цветя в морето в памет на загиналите моряци и рибари 12:00 и 13:00 часа Отплаване на кораб „Бургус“ по направление „Магазия 1“ – КТК „Ченгене скеле“ (при подходящо време), за информация и резервации: 0882 004 124 (при подходящо време) 12:00 часа Приморски парк, Моста Заупокойна молитва в памет на загиналите моряци и рибари 13:00 часа Дом на писателя, ул. „Вола“ 1 „Големият шаран“ – хумористичен конкурс 13:00 часа Пристанище Бургас, Морска гара Празничен поздрав с корабни сирени 13:00 часа Пред Дружество на художниците – Бургас Ул. „Александровска“ 22 Концерт на Духов оркестър – Бургас Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“ - 13:00 часа Освещаване на Никулденски рибен курбан и празнична трапеза 13:30 часа Празнична програма 13:30 часа Дружество на художниците – Бургас Ул. „Александровска“ 22 Традиционна изложба на бургаските художници Връчване на наградата „Художник на годината“ Обявяване на призьорите в „Бург на годината“ 14:00 часа Площад „Атанас Сиреков“ Златна снимка на имениците 14:00 часа Галерия „Неси“, ул. „Хан Крум“ 3 Изложба живопис „Линия“ на Милчо Талев 16:00 часа Център за съвременно изкуство и Библиотека Зала „Акад. Константин Петканов“, Етаж 2 Театър „ПАН“ представя детски театър за имениците 17:30 часа Площад „Тройката“ Празничен Никулденски концерт и включване светлините на коледната елха С участието на: Ева Найденова, Мария Мутафчиева, Стефан Илчев, Димитър Атанасов, Гергана Великова, ВА „Фортисимо“, Дует „Бургас“, Вокално трио Déjà vu, Група „Горещ пясък“, Група FOUR, Група „Силует“ СПОРТНИ СЪБИТИЯ 1-3 декември Хотел „Аква“ Международен шахматен турнир „Купа Бургас“ Организатор: Шахматен клуб „Бургас 64“ 1-3 декември Спортна зала „Младост“ Детски турнир „Никулден“ и Купа „Весела Драганова“ Организатор: Клуб по художествена гимнастика „Черноморец“ - Бургас 2 декември Спортна зала „Нефтохимик“ Турнир по спортна акробатика Купа „Черноморец“ Организатор: КСА „Черноморец“ 3 декември „Парк Арена ОЗК“ – футболно игрище Детски турнир по ръгби „Св. Николай Чудотворец“ Организатор: Ръгби клуб „Моряците“ 3 декември Спортна зала „Никола Станчев“ Детски коледен турнир по футбол („Още от дете“) Организатор: СФК „Св. Никола“ и Община Бургас 5 декември Спортна зала „Никола Станчев“ Традиционен турнир по борба „Данко Дачев“ Организатор: Спортен клуб по борба „Бургас“ 6 декември 10:00 часа Спортна зала „Младост“, обект №12 Турнир за хора с увреждания – вдигане на тежести Организатор: Клуб „Джавелин“ 10:00 часа Плувен комплекс „Парк Арена ОЗК“ Традиционен турнир по плуване „Купа Бургас“ Организатор: Плувен клуб „Метропол“ 8-10 декември „Звездичка Арена“, „Парк Арена ОЗК“ и „Диалог Арена“ Национален турнир по футбол „Звезди на България“ Организатор: ДФК „Звездичка“ Времето следва своя неизменен ход. Дните до Никулден ще се изтъркалят бързо, така че ви предлагаме отсега да се запознаете с богатата програма, посветена на празника, за да откриете своето събитие или събития в нея. Кметът Николов в аванс благодари на всички партньори, които помагат на Общината да се погрижи за настроението и да приповдигне духа на бургазлии в края на годината. 6 ДЕКЕМВРИ – НИКУЛДЕН ПРАЗНИК НА ГРАД БУРГАС 2023 ГОДИНА 1 ДЕКЕМВРИ, ПЕТЪК 1 - 31 декември КЦ „Морско казино“, Зала „Ал. Г. Коджакафалията“, ет. 0 Изложба „Морето през погледа на бургаските художници 1912 – 2012“ Вход свободен Дом на писателя, ул. „Вола“ №1 Годишни литературни награди 10:00 до 12:00 часа Доклад от проф. д.ф.н Калина Лукова – поезия 14:00 до 16:00 часа Доклад от проф. д.ф.н Клео Протохристова – проза 18:00 часа Държавна опера – Бургас, фоайе, ет. 2 Церемония по връчване на Годишните литературни награди: „Пегас“, „Христо Фотев“ и „Петко Росен“ 19:00 часа ДТ „Адриана Будевска“ „Съвсем проста история“ Режисьор: Борислав Чакринов 2 ДЕКЕМВРИ, СЪБОТА 11:00 часа Сборен пункт на Часовника „Различният Бургас“ – щафетна опознавателна разходка Съвместна инициатива с ученици от СУ „Епископ Константин Преславски“ 11:30 часа Културен дом НХК, зала „Тончо Русев“ „Шампионът на Тихия океан“ – филм за преплуването на протока Каталина от бургаския спортист Цанко Цанков. Среща с именития плувец и неговия екип. 12:00 часа Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“ Многофункционалната зала „Ченгене скеле“ Откриване на изложба на Даниела Власакиева Изложбата ще гостува в рибарското селище в периода 2-10 декември 17.00 часа КЦ „Морско казино“, зала „Ал. Г. Коджакафалията“ Прожекция на филма „ЕТО КЪДЕ СИ в Млякото на Мечтите“ за българското участие в 59-ото Венецианско биенале реж. Милена Кънева 19:00 часа Държавна опера – Бургас Вокален концерт със солистите на Държавна опера – Бургас Даниела Дякова – мецосопран Александър Крунев – баритон На рояла – Илиана Тодорова 4 ДЕКЕМВРИ, ПОНЕДЕЛНИК 4 – 31 декември КЦ „Морско казино“, Зала „Георги Баев“, ет. 0 Изложба живопис „Празник край морето“ Автор: Радка Караиванова Откриване: 4 декември, 18:00 часа 4 декември – 31 януари Център за съвременно изкуство и библиотека Ул. „Св. св. Кирил и Методий“, ет. 1 и ет. 4 „Духът на Бургас“ Изложба на студенти от НХА София и Филиал Бургас Откриване: 4 декември, 17:30 часа 19:00 часа ДТ „Адриана Будевска“ „Актрисата“ Режисьор Николай Ламбрев 5 ДЕКЕМВРИ, ВТОРНИК 11:00 часа Културен дом НХК, зала „Тончо Русев“ „Вражалец“ по Стефан Костов Сценарий и постановка: Мария Маркова ДТС „Арлекин“ при НЧ „Просвета 1888“ – Поморие 12:00 часа Държавен куклен театър – Бургас „Филифьонката, която вярваше в бедствия: 20 години по-късно“ 12:00 часа Държавна опера – Бургас „Лешникотрошачката“, балет по музика на П. И. Чайковски Солисти и ансамбъл на балета към Държавна опера – Бургас С участието на ученици от балетните паралелки на НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ и ДБТ „КАПКА" Хореография и режисура – проф. Хикмет Мехмедов Сценография и костюми – Радостин Чомаков Постановка – Галина Калчева 16:00 часа Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45 Зала „Акад. Константин Петканов“, Етаж 2 Награждаване на конкурс за рецитиране на стихотворение „Аз, морето и Бургас” НЧ „Паисий Хилендарски 1928” 17:00 часа Културен дом НХК – Горно фоайе Откриване на изложба „Кървавото лято на 1903 г.“ 120 години Илинденско-Преображенско въстание 18:00 часа Храм „Св. св. Кирил и Методий“ Концерт с православни песнопения с участието на Хор „Родна песен“ и Смесен хор „Бургас“ 18:00 часа КЦ „Морско казино“, Зала „Георги Баев“ „Песенна палитра“ Концерт на Народен хор „Трепетлика“ и Детска фолклорна формация „Шарени гайтани“ с ръководител Пепа Запрянова и солисти на гайдарски оркестър „Младост“ към ЦПЛР с ръководител Стойко Георгиев Вход свободен 18:00 часа Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ 6 Изложба на ученици от школа по рисуване „Арт творя“ 5 – 15 декември 6 ДЕКЕМВРИ, СРЯДА 8:30 часа Храм „Св. Николай Чудотворец“, к-с „Меден рудник“ Тържествена Света литургия в чест на Св. Николай Чудотворец и благоденствието на Бургас, отслужена от Негово преосвещенство Агатополски епископ Иеротей – Викарий на Негово Високопреосвещенство Сливенски Митрополит Иоаникий 9:00 часа Паметник на Александър Георгиев – Коджакафалията Полагане на венци и цветя 9:00 – 15:00 часа РИМ – Бургас Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ 21 Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ 31 Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ 30 Вход свободен 9:30 часа Културен дом НХК, зала на ОбС – Бургас Тържествено заседание на Общински съвет – Бургас 10:00 – 18:30 часа Научен център „ПланетУм“, Морска гара Планетариум – първа прожекция 10:30 ч., последна 17:30 ч. Вход свободен за деца до 18 години 10:00 часа Ул. „Алеко Константинов“ Арт базар Никулденски ателиета С участието на студенти от НХА, Филиал Бургас 10:30 Приморски парк, Моста Демонстрации на ретро дайвинг с автентични костюми от 60-те години Организатор: Клуб „Приятели на морето – Бургас“ 10:45 часа Площад „Атанас Сиреков“ Ритуал по издигане на националния, европейския и общинския флаг Молебен за благоденствие на Бургас 11:00 часа * Градинката до Часовника Освещаване на Никулденска обредна трапеза Представя Регионален исторически музей – Бургас * Пунктове за рибен курбан До Часовника, Компаса, в к-с „Меден рудник“ – парково пространство между бл. 46 и бл. 51, Магазия 1, КТК „Ченгене скеле“, пл. „Тройката“ – от страната на ул. „Васил Левски“. * БХГ „Петко Задгорски“ Изложба „Вдъхновени от морето” – с творби от фонда на галерията * К-с „Меден рудник“, парково пространство между бл. 46 и бл. 51 Никулденски концерт с участието на оркестър „Веселие“ – Цветелина и Панайот Стойчеви, ФФ „Чинките“ и вокално студио „Примо“ НЧ „Св. св. Кирил и Методий 1985 “ * Парк „Велека“, к-с „Изгрев“ Никулденски концерт с участието на оркестър „Бургас“ със солисти Яна Биюкова и Кристина Стойкова Организатор: НЧ „Изгрев – 1909“ От 11:00 до 16:00 часа ОТКРИТИ СЦЕНИ * В градинката до Часовника С участието на групите „Горещ пясък“, „The Family“ и „Yasen end friends“ * Ул. „Богориди“, до Археологическа експозиция на РИМ - Бургас С участието на Бургаски духов оркестър, групите „Euphoria” и „FOUR” * Ул. „Александровска“, срещу Безистена С участието на групите “Once”, „Cloud embraced“ и „Stiff Bones“ * Ул. „Александровска“ и ул. „Милин камък“, до „EscoBar“ и „Papa Beer“ DJ party * Пл. „Св. св. Кирил и Методий“ С участието на ВГ „Морски песъчинки”, хор „Милка Стоева“, фолклорен състав „Трепетлика“, ДФА „Трите пъти“, ТА „Лукойл“, ТС „Златен пламък“, ФТА „Никола Гинов“, ДФТА „Радост“, ФТА „Атанас Манчев“ 11:30 часа Пл. „Атанас Сиреков“ – ул. „Алеко Богориди“ – Моста Литийно шествие с хвърляне на венци и цветя в морето в памет на загиналите моряци и рибари 12:00 и 13:00 часа Отплаване на кораб „Бургус“ по направление „Магазия 1“ – КТК „Ченгене скеле“ (при подходящо време), за информация и резервации: 0882 004 124 (при подходящо време) 12:00 часа Приморски парк, Моста Заупокойна молитва в памет на загиналите моряци и рибари 13:00 часа Дом на писателя, ул. „Вола“ 1 „Големият шаран“ – хумористичен конкурс 13:00 часа Пристанище Бургас, Морска гара Празничен поздрав с корабни сирени 13:00 часа Пред Дружество на художниците – Бургас Ул. „Александровска“ 22 Концерт на Духов оркестър – Бургас Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“ - 13:00 часа Освещаване на Никулденски рибен курбан и празнична трапеза 13:30 часа Празнична програма 13:30 часа Дружество на художниците – Бургас Ул. „Александровска“ 22 Традиционна изложба на бургаските художници Връчване на наградата „Художник на годината“ Обявяване на призьорите в „Бург на годината“ 14:00 часа Площад „Атанас Сиреков“ Златна снимка на имениците 14:00 часа Галерия „Неси“, ул. „Хан Крум“ 3 Изложба живопис „Линия“ на Милчо Талев 16:00 часа Център за съвременно изкуство и Библиотека Зала „Акад. Константин Петканов“, Етаж 2 Театър „ПАН“ представя детски театър за имениците 17:30 часа Площад „Тройката“ Празничен Никулденски концерт и включване светлините на коледната елха С участието на: Ева Найденова, Мария Мутафчиева, Стефан Илчев, Димитър Атанасов, Гергана Великова, ВА „Фортисимо“, Дует „Бургас“, Вокално трио Déjà vu, Група „Горещ пясък“, Група FOUR, Група „Силует“ СПОРТНИ СЪБИТИЯ 1-3 декември Хотел „Аква“ Международен шахматен турнир „Купа Бургас“ Организатор: Шахматен клуб „Бургас 64“ 1-3 декември Спортна зала „Младост“ Детски турнир „Никулден“ и Купа „Весела Драганова“ Организатор: Клуб по художествена гимнастика „Черноморец“ - Бургас 2 декември Спортна зала „Нефтохимик“ Турнир по спортна акробатика Купа „Черноморец“ Организатор: КСА „Черноморец“ 3 декември „Парк Арена ОЗК“ – футболно игрище Детски турнир по ръгби „Св. Николай Чудотворец“ Организатор: Ръгби клуб „Моряците“ 3 декември Спортна зала „Никола Станчев“ Детски коледен турнир по футбол („Още от дете“) Организатор: СФК „Св. Никола“ и Община Бургас 5 декември Спортна зала „Никола Станчев“ Традиционен турнир по борба „Данко Дачев“ Организатор: Спортен клуб по борба „Бургас“ 6 декември 10:00 часа Спортна зала „Младост“, обект №12 Турнир за хора с увреждания – вдигане на тежести Организатор: Клуб „Джавелин“ 10:00 часа Плувен комплекс „Парк Арена ОЗК“ Традиционен турнир по плуване „Купа Бургас“ Организатор: Плувен клуб „Метропол“ 8-10 декември „Звездичка Арена“, „Парк Арена ОЗК“ и „Диалог Арена“ Национален турнир по футбол „Звезди на България“ Организатор: ДФК „Звездичка“ Времето следва своя неизменен ход. Дните до Никулден ще се изтъркалят бързо, така че ви предлагаме отсега да се запознаете с богатата програма, посветена на празника, за да откриете своето събитие или събития в нея. Кметът Николов в аванс благодари на всички партньори, които помагат на Общината да се погрижи за настроението и да приповдигне духа на бургазлии в края на годината. 6 ДЕКЕМВРИ – НИКУЛДЕН ПРАЗНИК НА ГРАД БУРГАС 2023 ГОДИНА 1 ДЕКЕМВРИ, ПЕТЪК 1 - 31 декември КЦ „Морско казино“, Зала „Ал. Г. Коджакафалията“, ет. 0 Изложба „Морето през погледа на бургаските художници 1912 – 2012“ Вход свободен Дом на писателя, ул. „Вола“ №1 Годишни литературни награди 10:00 до 12:00 часа Доклад от проф. д.ф.н Калина Лукова – поезия 14:00 до 16:00 часа Доклад от проф. д.ф.н Клео Протохристова – проза 18:00 часа Държавна опера – Бургас, фоайе, ет. 2 Церемония по връчване на Годишните литературни награди: „Пегас“, „Христо Фотев“ и „Петко Росен“ 19:00 часа ДТ „Адриана Будевска“ „Съвсем проста история“ Режисьор: Борислав Чакринов 2 ДЕКЕМВРИ, СЪБОТА 11:00 часа Сборен пункт на Часовника „Различният Бургас“ – щафетна опознавателна разходка Съвместна инициатива с ученици от СУ „Епископ Константин Преславски“ 11:30 часа Културен дом НХК, зала „Тончо Русев“ „Шампионът на Тихия океан“ – филм за преплуването на протока Каталина от бургаския спортист Цанко Цанков. Среща с именития плувец и неговия екип. 12:00 часа Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“ Многофункционалната зала „Ченгене скеле“ Откриване на изложба на Даниела Власакиева Изложбата ще гостува в рибарското селище в периода 2-10 декември 17.00 часа КЦ „Морско казино“, зала „Ал. Г. Коджакафалията“ Прожекция на филма „ЕТО КЪДЕ СИ в Млякото на Мечтите“ за българското участие в 59-ото Венецианско биенале реж. Милена Кънева 19:00 часа Държавна опера – Бургас Вокален концерт със солистите на Държавна опера – Бургас Даниела Дякова – мецосопран Александър Крунев – баритон На рояла – Илиана Тодорова 4 ДЕКЕМВРИ, ПОНЕДЕЛНИК 4 – 31 декември КЦ „Морско казино“, Зала „Георги Баев“, ет. 0 Изложба живопис „Празник край морето“ Автор: Радка Караиванова Откриване: 4 декември, 18:00 часа 4 декември – 31 януари Център за съвременно изкуство и библиотека Ул. „Св. св. Кирил и Методий“, ет. 1 и ет. 4 „Духът на Бургас“ Изложба на студенти от НХА София и Филиал Бургас Откриване: 4 декември, 17:30 часа 19:00 часа ДТ „Адриана Будевска“ „Актрисата“ Режисьор Николай Ламбрев 5 ДЕКЕМВРИ, ВТОРНИК 11:00 часа Културен дом НХК, зала „Тончо Русев“ „Вражалец“ по Стефан Костов Сценарий и постановка: Мария Маркова ДТС „Арлекин“ при НЧ „Просвета 1888“ – Поморие 12:00 часа Държавен куклен театър – Бургас „Филифьонката, която вярваше в бедствия: 20 години по-късно“ 12:00 часа Държавна опера – Бургас „Лешникотрошачката“, балет по музика на П. И. Чайковски Солисти и ансамбъл на балета към Държавна опера – Бургас С участието на ученици от балетните паралелки на НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ и ДБТ „КАПКА" Хореография и режисура – проф. Хикмет Мехмедов Сценография и костюми – Радостин Чомаков Постановка – Галина Калчева 16:00 часа Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45 Зала „Акад. Константин Петканов“, Етаж 2 Награждаване на конкурс за рецитиране на стихотворение „Аз, морето и Бургас” НЧ „Паисий Хилендарски 1928” 17:00 часа Културен дом НХК – Горно фоайе Откриване на изложба „Кървавото лято на 1903 г.“ 120 години Илинденско-Преображенско въстание 18:00 часа Храм „Св. св. Кирил и Методий“ Концерт с православни песнопения с участието на Хор „Родна песен“ и Смесен хор „Бургас“ 18:00 часа КЦ „Морско казино“, Зала „Георги Баев“ „Песенна палитра“ Концерт на Народен хор „Трепетлика“ и Детска фолклорна формация „Шарени гайтани“ с ръководител Пепа Запрянова и солисти на гайдарски оркестър „Младост“ към ЦПЛР с ръководител Стойко Георгиев Вход свободен 18:00 часа Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ 6 Изложба на ученици от школа по рисуване „Арт творя“ 5 – 15 декември 6 ДЕКЕМВРИ, СРЯДА 8:30 часа Храм „Св. Николай Чудотворец“, к-с „Меден рудник“ Тържествена Света литургия в чест на Св. Николай Чудотворец и благоденствието на Бургас, отслужена от Негово преосвещенство Агатополски епископ Иеротей – Викарий на Негово Високопреосвещенство Сливенски Митрополит Иоаникий 9:00 часа Паметник на Александър Георгиев – Коджакафалията Полагане на венци и цветя 9:00 – 15:00 часа РИМ – Бургас Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ 21 Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ 31 Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ 30 Вход свободен 9:30 часа Културен дом НХК, зала на ОбС – Бургас Тържествено заседание на Общински съвет – Бургас 10:00 – 18:30 часа Научен център „ПланетУм“, Морска гара Планетариум – първа прожекция 10:30 ч., последна 17:30 ч. Вход свободен за деца до 18 години 10:00 часа Ул. „Алеко Константинов“ Арт базар Никулденски ателиета С участието на студенти от НХА, Филиал Бургас 10:30 Приморски парк, Моста Демонстрации на ретро дайвинг с автентични костюми от 60-те години Организатор: Клуб „Приятели на морето – Бургас“ 10:45 часа Площад „Атанас Сиреков“ Ритуал по издигане на националния, европейския и общинския флаг Молебен за благоденствие на Бургас 11:00 часа * Градинката до Часовника Освещаване на Никулденска обредна трапеза Представя Регионален исторически музей – Бургас * Пунктове за рибен курбан До Часовника, Компаса, в к-с „Меден рудник“ – парково пространство между бл. 46 и бл. 51, Магазия 1, КТК „Ченгене скеле“, пл. „Тройката“ – от страната на ул. „Васил Левски“. * БХГ „Петко Задгорски“ Изложба „Вдъхновени от морето” – с творби от фонда на галерията * К-с „Меден рудник“, парково пространство между бл. 46 и бл. 51 Никулденски концерт с участието на оркестър „Веселие“ – Цветелина и Панайот Стойчеви, ФФ „Чинките“ и вокално студио „Примо“ НЧ „Св. св. Кирил и Методий 1985 “ * Парк „Велека“, к-с „Изгрев“ Никулденски концерт с участието на оркестър „Бургас“ със солисти Яна Биюкова и Кристина Стойкова Организатор: НЧ „Изгрев – 1909“ От 11:00 до 16:00 часа ОТКРИТИ СЦЕНИ * В градинката до Часовника С участието на групите „Горещ пясък“, „The Family“ и „Yasen end friends“ * Ул. „Богориди“, до Археологическа експозиция на РИМ - Бургас С участието на Бургаски духов оркестър, групите „Euphoria” и „FOUR” * Ул. „Александровска“, срещу Безистена С участието на групите “Once”, „Cloud embraced“ и „Stiff Bones“ * Ул. „Александровска“ и ул. „Милин камък“, до „EscoBar“ и „Papa Beer“ DJ party * Пл. „Св. св. Кирил и Методий“ С участието на ВГ „Морски песъчинки”, хор „Милка Стоева“, фолклорен състав „Трепетлика“, ДФА „Трите пъти“, ТА „Лукойл“, ТС „Златен пламък“, ФТА „Никола Гинов“, ДФТА „Радост“, ФТА „Атанас Манчев“ 11:30 часа Пл. „Атанас Сиреков“ – ул. „Алеко Богориди“ – Моста Литийно шествие с хвърляне на венци и цветя в морето в памет на загиналите моряци и рибари 12:00 и 13:00 часа Отплаване на кораб „Бургус“ по направление „Магазия 1“ – КТК „Ченгене скеле“ (при подходящо време), за информация и резервации: 0882 004 124 (при подходящо време) 12:00 часа Приморски парк, Моста Заупокойна молитва в памет на загиналите моряци и рибари 13:00 часа Дом на писателя, ул. „Вола“ 1 „Големият шаран“ – хумористичен конкурс 13:00 часа Пристанище Бургас, Морска гара Празничен поздрав с корабни сирени 13:00 часа Пред Дружество на художниците – Бургас Ул. „Александровска“ 22 Концерт на Духов оркестър – Бургас Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“ - 13:00 часа Освещаване на Никулденски рибен курбан и празнична трапеза 13:30 часа Празнична програма 13:30 часа Дружество на художниците – Бургас Ул. „Александровска“ 22 Традиционна изложба на бургаските художници Връчване на наградата „Художник на годината“ Обявяване на призьорите в „Бург на годината“ 14:00 часа Площад „Атанас Сиреков“ Златна снимка на имениците 14:00 часа Галерия „Неси“, ул. „Хан Крум“ 3 Изложба живопис „Линия“ на Милчо Талев 16:00 часа Център за съвременно изкуство и Библиотека Зала „Акад. Константин Петканов“, Етаж 2 Театър „ПАН“ представя детски театър за имениците 17:30 часа Площад „Тройката“ Празничен Никулденски концерт и включване светлините на коледната елха С участието на: Ева Найденова, Мария Мутафчиева, Стефан Илчев, Димитър Атанасов, Гергана Великова, ВА „Фортисимо“, Дует „Бургас“, Вокално трио Déjà vu, Група „Горещ пясък“, Група FOUR, Група „Силует“ СПОРТНИ СЪБИТИЯ 1-3 декември Хотел „Аква“ Международен шахматен турнир „Купа Бургас“ Организатор: Шахматен клуб „Бургас 64“ 1-3 декември Спортна зала „Младост“ Детски турнир „Никулден“ и Купа „Весела Драганова“ Организатор: Клуб по художествена гимнастика „Черноморец“ - Бургас 2 декември Спортна зала „Нефтохимик“ Турнир по спортна акробатика Купа „Черноморец“ Организатор: КСА „Черноморец“ 3 декември „Парк Арена ОЗК“ – футболно игрище Детски турнир по ръгби „Св. Николай Чудотворец“ Организатор: Ръгби клуб „Моряците“ 3 декември Спортна зала „Никола Станчев“ Детски коледен турнир по футбол („Още от дете“) Организатор: СФК „Св. Никола“ и Община Бургас 5 декември Спортна зала „Никола Станчев“ Традиционен турнир по борба „Данко Дачев“ Организатор: Спортен клуб по борба „Бургас“ 6 декември 10:00 часа Спортна зала „Младост“, обект №12 Турнир за хора с увреждания – вдигане на тежести Организатор: Клуб „Джавелин“ 10:00 часа Плувен комплекс „Парк Арена ОЗК“ Традиционен турнир по плуване „Купа Бургас“ Организатор: Плувен клуб „Метропол“ 8-10 декември „Звездичка Арена“, „Парк Арена ОЗК“ и „Диалог Арена“ Национален турнир по футбол „Звезди на България“ Организатор: ДФК „Звездичка“

Видео

Коментари

You have no rights to post comments

НА КОЙ ВЯРВАТЕ ЗА КОНФЛИКТА МЕЖДУ РУСИЯ И УКРАЙНА?

Изберете един отговор!

Най-четени

В сряда стартира Фестивалът за училищен театър на испански език

  • 26 Фев 2024
  • 54
От 28 февруари до 1 март в Бургас ще се проведе XXIV Национален фестивал за училищен театър на испански език. Във фестивала, организиран от отдел „Образование“ към Посолството на Испания в България, ще вземат участие ученически групи от 25 училища от цялата страна.

Засадиха над 200 дървета при Първи и Втори етап от ремонта на „Одрин“

  • 26 Фев 2024
  • 55
Реализирани са Първи и Втори етап от обновлението на една от най-важните пътни артерии на Бургас – ул. „Одрин“. Заедно със строителните дейности е засадена нова зеленина. Община Бургас подбра видове, съобразени със средата и променящия се климат.

Търси се новият младежки омбудсман на Бургас

  • 26 Фев 2024
  • 59
За поредна година общественият посредник (омбудсман) на Община Бургас организира подбор за Младежки ученически омбудсман и негов заместник.

Бургас пълни солиден календар със спортни събития, които удължават туристическия сезон

  • 23 Фев 2024
  • 297
Спортният календар на Бургас за 2024 г. се запълва с големи събития, които ще доведат много гости на града. Сред тях има световни и европейски първенства. Община Бургас съдейства и се старае да насочи някои от турнирите към новата държавна зала „Арена“, за да повиши нейната заетост.

Къде тази събота ще измерват кръвна захар, телесни мазнини и калории

  • 23 Фев 2024
  • 235
Община Бургас ще проведе утре, събота, поредна профилактична здравно-информационна кампания с цел консултации за промяна към по-здравословен начин на живот на бургазлии. Този път дейностите ще се извършат в мол „Галерия“ от 14.00 до 17.00 часа.