« декември 2023 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Най-добрият Интернет, Цифрова и IP телевизия в град Бургас от RN TV !!!

ЕС определи условията за пътуване от трети страни

  • 20 Май 2021
От налагане на карантина и изследване за COVID-19 при пристигане в ЕС ще бъдат освобождавани чужденци, имунизирани с ваксина, одобрена за спешна употреба от Световната здравна организация или Европейската агенция по лекарствата. От поставянето на последната доза на ваксинирания трябва да са минали поне две седмици. Одобрение от СЗО и ЕАЛ досега няма за руската ваксина Sputnik. Държавите от ЕС ще имат правото при откриване на непознат или опасен щам на вируса на болестта да възобновяват забраната за пътуване от всички чужди страни. Следващата седмица се очаква Съветът на ЕС да утвърди списъка на страните, за които облекченията ще важат. При задействане на т. нар. "внезапна спирачка" държавата от ЕС, предприела тази стъпка, ще трябва да обсъди причините с Европейската комисия и с останалите европейски страни. Ограниченията ще подлежат на преразглеждане на две седмици. Сред условията за отпадане на ограниченията ще бъдат броят на ваксинираните в чуждата държава, достоверността на събираните данни, делът на положителните проби (до 4 на сто) при извършваните изследвания за зараза. Броят на заразените трябва да бъде до 75 на 100 000 души от населението на страната. За граждани на ЕС, чужденци с право на постоянен престой и работещи в определени отрасли връщането на забраната за влизане няма да се прилага. За тях ще може да бъдат налагани при пристигане карантина и изследване, независимо дали са ваксинирани, щом идват от държава с тревожна промяна в епидемичните показатели. Съветът на ЕС уточнява, че миналата година постигна съгласие за постепенна отмяна на забраните за пътуване през външните граници по несъществени поводи и въведе списък на "сигурни" чужди държави. По-рано този месец ЕК предложи промени в действащите ограничения заради напредъка на ваксинационната кампания. Одобрените днес правила са препоръчителни и държавите от ЕС си запазват правото сами да преценяват условията за пресичане на своите граници.

Видео

Коментари

You have no rights to post comments

НА КОЙ ВЯРВАТЕ ЗА КОНФЛИКТА МЕЖДУ РУСИЯ И УКРАЙНА?

Изберете един отговор!

Най-четени

Плакет и грамота “Рицар на усмивката” за учениците от ОУ “Св. св. Кирил и Методий” в село Карагеоргиево

  • 01 Дек 2023
  • 645
Плакет и грамота “Рицар на усмивката” за учениците от ОУ “Св. св. Кирил и Методий” ⯑⯑⯑ Поредна благородна постъпка на учениците от с. Карагеоргиево.

Бургас е с цели 8 номинации в конкурса „Сграда на годината“, гласувайте за тях от 1 до 13 декември!

  • 01 Дек 2023
  • 555
Тази година Бургас е с цели 8 номинации в конкурса „Сграда на годината“. Четири от осъществените проекти са на Общината, а останалите частни. В момента тече оценка на номинациите от компетентно жури, което ще присъди свои награди.

Бургас отбелязва 1 декември – Световен ден за борба със СПИН

  • 30 Ное 2023
  • 723
За поредна година Бургас отбелязва 1 декември – Световен ден за борба със СПИН.

Бургас празнува Никулден с богата спортна програма, ще гостува олимпийската шампионка Стефани Кирякова

  • 30 Ное 2023
  • 683
Бургас ще празнува Никулден с изключително богата спортна програма. Първото мероприятие стартира още от петък и ще продължи до неделя. В зала „Амфибия“ на хотел „Аква“ ще се проведе международният Оупън турнир по шахмат „Бургас 2023“. Организатори са ШК “Бургас 64“ и ФМА „Булчесс“.

Интригуващият формат "Аз, драматургът" провокира младите пишещи в Бургас и страната

  • 30 Ное 2023
  • 429
Крайната дата за получаване на текстовете е 30-ти април, 2024 година. Интригуващият проект "Аз, драматургът" дава възможност на талантливите младежи в цялата страна да провокират вдъхновението си с авторска пиеса, която да бъде поставена на професионална сцена.Инициатор и организатор е театрална школа „Талантино“,подкрепена от Община Бургас .