12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Баскетболистите спечелиха морското дерби в Първата петица

След загубата на старта в надпреварата на Първата петица от първенството на „А” баскетболна група – мъже от втория отбор на „Академик София 2”, отборът на „Черноморец” триумфира с победа в третия кръг. „Акулите” се наложиха със 72:64 (15:18, 19:10, 18:14, 20:22) над „Икономически университет Варна”. С по-добра защита, ефективни и атрактивни атаки бургазлии взеха втора победа над съперника за този сезон. Успехът на „Черноморец” можеше да бъде и много по-изразителен, ако в редиците не липсваше лидерът в тима Христо Николов – Гларуса. Заради вирусно заболяване капитанът на бургаския отбор пропусна двубоя. Оспорвания мач в изпълнената със зрители зала „Бойчо Брънзов” изгледаха зам.-кметът по здравеопазване д-р Лорис Мануелян, началник отдел „Спорт” в общината Веселина Деведжиева и баскет легендата Гергана Брънзова. Двубоят започна с леко предимство за домакините, които поведоха с 10:5. След 6-ата минута обаче варненци изравниха 10:10, а след това и поведоха с две точки. В края на частта бургазлията в редиците на „ИУ Варна” Николай Георгиев реализира тройка и гостите спечелиха периода с 18:15. Във втората част „Черноморец” заигра по-здраво в защита и надигра в нападение съперника, за да вземе периода с 19:10. Домакините върнаха предимството си в резултата и постепенно увеличиха разликата, която се движеше между 5-6 точки и се запази до почивката- 34:28. След подновяването на мача момчетата на Йордан Колев владееха играта и в средата на третата част вече водеха с 13 т. – 44:31. Удар на Стоян Милчев, който вкара от тройката покачи резултата на 47:31. Последваха четири безответни точки за гостите, които в края на периода успяха да сведат изоставането си до 10 т. – 52:42. В първите минути на заключителните 10 минути варненци се опитаха да обърнат развоя на срещата и се доближиха само на 4 точки до съперника – 52:48. Две тройки на Ангел Димитров и Робърт Георгиев дадоха нов тласък за „Черноморец”, а петицата на тима малко по-късно отново направи разликата 16 т. До последната секунда мачът беше изключително оспорван. „ИУ Варна” спечели последната част с 22:20, но загуби морското дерби, в което „Черноморец” победи със 72:64. За „Черноморец” най-резултатни бяха Паулин Жардим и Георги Кендеров, които записаха по 16 точки, Ангел Димитров добави 15. За гостите от Варна – бургазлията Николай Георгиев беше над всички с 26 точки. Във временното класиране на Първата петица „Черноморец” е на трето място от една победа и загуба, с мач по-малко. „ИУ Варна” са на четвърта позиция с три загуби. Лидер е „Академик София-2”, който в третия си мач победи със 105:65 последния „Атлетик”. Втори е „Чавдар” Троян почива във този кръг. На 10 февруари, неделя, „Черноморец” гостува на „Атлетик”. Съставът на „Черноморец”: Георги Кендеров (16), Робърт Георгиев (9), Стоян Милчев (6), Паулин Жардим (16), Виталий Телчаров (6), Ангел Димитров (15), Александър Ангелов, Симеон Русинов (2), Димитър Найденов, Николай Георгиев (2) и Марио Начев. Снимка: Венелина СТОЯНОВА