„Фрегата” отпадна от турнира за Купа България след дузпа

„Фрегата” отпадна на 1/8-финалите от турнира по хандбал за Купа България – мъже. Момчетата на старши треньора Иван Радев отстъпиха само с гол разлика от тима на НСА – 29:30. Това е втора загуба за бургазлии от студентите в рамките на седмица. По-рано, в мач от първенството на „А” РХГ, „Фрегата” отстъпи в зала „Никола Станчев” с 19:23(7:10). В сравнение с мача в Бургас, в турнирния двубой, който се игра в залата на Спортната академия, „фрегатите” не отстъпваха по нищо на домакините. На почивката бургаските хандбалисти изоставаха само с един гол, а през второто полувреме сериозно затрудниха съперника, който не успя да удържи атаките им. В редовното време мачът завърши с равенство 29:29. Отсъдена дузпа в полза на домакините, а по-късно и реализирана, за крайното 30:29 класира НСА за следващия етап от надпреварата за Купа България. За четвъртфиналите от турнира се класираха още: „Спартак” /Вн/, „Пирин”, „Левски”, „Чардафон” и носителят на трофея за миналия сезон „Локомотив” /Вн/. За по-късно е предвиден да се играе мачът между „Добруджа” и „Академик ТУ Пловдив”. До края на календарната година остават да се изиграят още два кръга от първенството на родната хандбална група. В следващото завъртане „Фрегата” гостува на непознаващия вкуса на загубата вече втори сезон и шампион на България „Локомотив” /Варна/. Срещата е на 24 ноември. На 2 декември „Фрегата” е домакин на вицешампиона „Добруджа”. Четвъртфиналите от турнира за купата на България са на 15-16 декември, а финалите - на 16-17 март 2019 г. Резултати: ХК „Мартен“ Мартен -ХК „Спартак“ Варна 18:33(6:17); ХК „Пирин“ – ХК „Осъм“ 29:26 /22:22 (11:8)/; ХК „НСА“ – ХК „Фрегата“ 30:29(17:16); ХК „Спартак“ Плевен – ХК“Левски“ Левски 14:25(5:15); ХК „Етър’64“ – ХК „Чардафон“ 21:32(7:18); ХК „Железничар“ Сф – ХК „Локомотив“ ГО 22:35(9:17). Снимка: Венелина СТОЯНОВА