13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

„Акулите” отново надвиха „Чавдар” в баскетболната група

Баскетболистите на „Черноморец записаха втора домакинска победа и общо трета за сезона в мъжката „А” група - Изток. Момчетата на треньора Йордан Колев разбиха „Чавдар” /Троян/ с 92:66 /31:16, 17:12, 27:17, 17:21/ като домакини. Това е втори сблъсък между двата тима, като и в този мач бургазлии нямаха проблеми. В срещата от първия кръг „акулите” се наложиха с 21 т. /81:60/. В зала „Бойчо Брънзов” домакините си осигуриха солидна преднина от 15 точки още в първата част, която им осигури спокойствие и увереност в играта до края на мача - 31:16. Втората четвъртина „акулите” взеха частта със 17:12, за да се оттеглят на полувремето при 48:28. С множеството смени, които направи Йордан Колев, високото темпо се запази и след почивката. Баскетболистите на „Черноморец” максимално затрудниха „Чавдар” с нескончаемите скоростни атаки, които доведоха до още по-голяма разлика. В заключителната четвърт наставникът на домакините даде шанс на по-младите състезатели в отбора – Николай Георгиев, Марио Начев и Кристиян Минчев. Играта стана равностойна, а „чавдарци” взеха частта със 17:21, но не и мача, който „Черноморец” спечели с 92:66 точки. До края на есенния дял от редовния сезон на баскетболната Източна „А” група остават два кръга. На 9-и декември „Черноморец” гостува на „Шумен”, а „Чавдар” посреща „ИУ Варна”. Годината „акулите” ще изпратят с домакински мач на 16 декември, когато приемат „ИУ Варна” в спор за първото място в групата. И двата тима са с равен брой точки, но с по-добрата си точкова разлика бургазлии са лидери в класирането. Съставът на „Черноморец”: Робърт Георгиев 23 т., Георги Кендеров 15, Христо Николов 9, Стоян Милчев 12, Виталий Телчаров 11 /Димитър Найденов 9, Анди Франсис 9, Николай Георгиев 2, Кристиян Минчев 2, Марио Начев/. Снимка: Венелина СТОЯНОВА