13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

„Нефтохимик” победи и във втория кръг

„Нефтохимик” извоюва нова победа в Югоизточната Трета лига. След като на старта на първенството срази градския съперник „Черноморец”, „зеленият“ тим се наложи като гост над „Сокол” /Марково/ с 1:0. Пред старши треньора на „шейховете“ Диян Петков възникнаха кадрови проблеми. За Марково не замина Мирослав Радев заради травма на коляното, а други двама титуляри, които влязоха в групата за срещата, не можаха да помогнат на отбора. Това са опитните халфове Цветомир Цонков и Михаил Георгиев, които останаха на скамейката заради вирусни проблеми. Вратарят Ферди Мюмюнов беше принудително заменен на почивката, след като получи травма на менискуса, а нападателят Деян Христов напусна терена, заради контузия на глезена в 70-та минута. Стойко Иванов реализира единственото попадение в срещата. Той се разписа още в 6-та минута. След атака по левия фланг Иванов шутира под ъгъл и остави вратаря на Марково безпомощен. След неговото изпълнение темпото на игра не бе много високо, но до края на двубоя гостите владееха изцяло случващото се на терена. Те създадоха значително повече голови възможности от своя съперник, но до второ попадение не се стигна. В третия кръг „Нефтохимик” приема на стадион „Лазур“ отбора на „Атлетик” /Куклен/. Срещата е на 25 август, събота, от 18:00 ч. Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов /`46 Атанас Гичев/, Живко Илиев, Станислав Жеков, Даниел Андреев, Йолиян Милков, Стивън Славков, Даниел Стаматов, Цветан Филипов, Стойко Иванов /46 Даниел Стоянов/, Кристиян Мирославов, Деян Христов /70 Живко Комелов/. Резервен състав: Цветомир Цонков, Стоян Калев, Цветан Чахов, Михаил Георгиев. Снимка: Венелина СТОЯНОВА