17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Головата суша за „шейховете” продължава

Треньорът на „Нефтохимик” Христо Янев и неговите футболисти продължават да водят тежката битка за оцеляване. Бургаският тим загуби домакинството на ЦСКА с 0:2 и остава на предпоследната 13-та позиция в таблицата с 12 точки, на 4 т. зад 12-тия „Локомотив” /ГО/, но и на толкова пред последния „Монтана”. Мач от 16 кръг на Първа лига се игра пред около 2000 зрители на стадион „Лазур“ и бе абсолютно равностойна, но гостите успяха да се възползват от грешките на бургазлии и се поздравиха с успех. Двата гола бяха дело на Рафаел Перес и Густаво Кулма, с които отборът постигна втората си поредна победа като гост. „Създаваме ситуации за гол, но не можем да ги реализираме. Докато не започнем да вкарваме, няма как да взимаме точки. Има много добри неща, които видях, но въпросът е, че трябва да променяме съотношението след края на мача. Имаме два мача без победа, трябва да се освободим психически. Трябва да започнем да печелим точки. Имаме нужда от класни попълнения. Трансферите ще станат, след като свършат тези три мача”, заяви Христо Янев. Първата част бе повече тактическо надлъгване и голови ситуации пред двамата вратари липсваха, но гостите бяха малко по-активни. Най-интересното положения за „зелените” през първата част се случи в 20-ата минута, когато Венцислав Христов подаде прецизно към Мариян Огнянов в наказателното поле, той овладя на гърди, но не успя да се обърне и да стреля, а изгуби топката. Неприятните новини за „шейховете” през първата част бяха свързани с контузия на Станислав Маламов, който напусна принудително игра. Той се опита да овладее топката край страничната линия пред пейката на гостите, но усука дясното си коляно. Продължи да играе, но след известно време отново почувства силни болки и бе заменен. На негово място влезе Емануил Манев. След почивката „Нефтохимик” пропусна страхотна възможност да открие резултата още в 46 минута, когато Венцислав Христов се оказа на чудесна позиция да вкара гол, но стреля неточно от 7-8 метра. Само минута след това отново Христов не успя да подаде по най-добрия начин към Мариян Огнянов, а с това бе пропиляна добра възможност за гол. 120 секунди по-късно се стигна до откриване на резултата, след като Рафа Перес с глава успя да отбележи. Голът стъписа домакините и само 10 минути по-късно те получиха втори гол. След бърза атака на ЦСКА, Кулма се оказа сам срещу Янко Георгиев и бе точен за 0:2. След това попадение „Нефтохимик” пропусна две-три ситуации за гол, като Живко Петков и Атанас Чепилов бяха близо до попадение, но мерникът им изневери. Привържениците на ЦСКА-София показаха своето уважение към бившия треньор на тима Христо Янев, като в началото на второто полувреме скандираха името му. Преди началото на срещата играчите на „армейците” излязоха с черни тениски с лика на Филипе Машадо, който загина в самолетната катастрофа преди дни. В неделя „шейховете“ гостуват на „Берое” в Стара Загора от 15:00 ч.