В Бургас откриха българо-турски онлайн туристически форум

Вицепремиерът и министър на туризма Марияна Николова откри Българо-турски онлайн бизнес форум. Събитието е организирано от Министерството на туризма заедно с посолствата на България и Турция и бизнес и туристическите сдружения в двете държави. В дискусията се включиха близо 50 участници, като бяха обсъдени възможностите за инвестиции в областта на туризма в двете страни, начините за улесняване на туристопотока и обмяната на успешни практики в дигитализацията на сектора. Министър Николова заяви, че намерението на българското правителство в настоящата ситуация е да поддържа политика на максимална гъвкавост по отношение режима на преминаване на границите. И допълни, че България и Турция определено дават положителен пример в това отношение, защото е важно да се съхранят резултатите и параметрите на туристообмена, търговския оборот и инвестициите. Вицепремиерът коментира още, че България и Турция са създали положителна традиция на деловите връзки помежду си, тъй като голяма част от бизнеса в двете държави работи с партньори от насрещната страна от много години. Н.Пр. Айлин Секизкьок, посланик на Република Турция в София, благодари на министър Николова за усилията, които полага за насърчаване на туристопотока между двете съседни страни. И коментира, че е важно границите да бъдат отворени, за да могат гражданите да пътуват. По думите ѝ и Турция, както и България, взима всички необходими мерки, за да гарантира сигурността на гостите си и да им осигури безопасен престой. Валентин Дончев, неакредитиран посланик в Истанбул, поясни, че Турция е една от най-желаните дестинации за българските туристи през последните години и е от изключително значение двете страни да продължат добрите си взаимоотношения в бъдеще.

Видео

Коментари

You have no rights to post comments

НА КОЙ ВЯРВАТЕ ЗА КОНФЛИКТА МЕЖДУ РУСИЯ И УКРАЙНА?

Изберете един отговор!

Най-четени

Община Бургас обявява класирането на кандидатите по основната фаза на проект LIFE за преход към алтернативни форми на отопление

  • 29 Сеп 2023
  • 206
Община Бургас изготви класирането на домакинствата, кандидатствали за преход към алтернативни форми на отопление и подмяна на старите отоплителни уреди на твърдо гориво в рамките на третия прием на документи по програма Лайф.

Ученици от село Карагеоргиево отбелязаха Европейския ден на спорта

  • 29 Сеп 2023
  • 309
Ученици от село Карагеоргиево отбелязаха Европейския ден на спорта в училище За поредна година със спортен празник учениците от ОУ “Св. св. Кирил и Методий” отбелязаха Европейския ден на спорта.

Центърът за личностно развитие ще стартира новата учебна година с концерт на сцена „Охлюва“ на 2 октомври

  • 29 Сеп 2023
  • 163
С мащабен концерт на открита сцена „Охлюва“ от 17.30 часа на 2 октомври Центърът за подкрепа на личностното развитие ще започне новата учебна 2023/2024 г. В него ще вземат участие най-талантливите деца и ученици на Бургас, записани в школите към Центъра.

12 клуба се включват в общинския „Спортен уикенд 2023“

  • 28 Сеп 2023
  • 261
И тази година тематичните уикенди в Бургас бяха повод за много емоции, събития и се радваха на огромен интерес от бургазлии и гости на града. Част от тях е и провеждането на традиционния спортен уикенд.

Бургас се включва в Европейската нощ на учените с предизвикателството на поколенията

  • 28 Сеп 2023
  • 220
Този петък, 29 септември, ще се състои 23-та Европейска нощ на учените в Бургас. Тя ще премине под мотото „Уменията и науката на бъдещето – предизвикателството на поколенията“.