15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Тежкоатлетите на „Черноморец” с куп медали и от личния шампионат

Лидерът във вдигането на тежести КВТ „Черноморец” защити реномето си на непобедим клуб в страната. На републиканския личен шампионат в Хасково състезателите на многократния шампион на България за пореден път доказаха класа и спечелиха 31 медала. Първенството беше за всички възрасти и в него участваха представители на всички родни клубове. Бургаският клуб беше представен от 16 спортисти. Петима от възпитаниците на главния треньор на „Черноморец” Димитър Ковачев и колежката му Марина Райкова станаха шампиони. Това са Диян Ангелов, Стилиян Иванов, Габриела Михайлова, Дарина Добрева и Ивета Бойнова, които са първи в отделните движения и многобоя. Общо бургазлии се окичиха с 15 златни, 13 сребърни и 4 бронзови отличия. Носители на медали станаха: момчета до 13 г. – трикратен сребърен медалист в кат. до 35 кг е Тодор Милчев, до 55 кг Диян Ангелов – злато, до 61 кг с тре сребърни медала е Кристиян Пенчев, +61 кг Йозен Махмуд – също с три сребърни отличя, кадети до 15 г. в кат. до 61 кг Денис Али – бронз в изтласкването и четвърто място в класирането, кадети до 17 г. – Рафат Рафат взе сребро в изтласкването. При мъже златен медал извоюва 18-годишният Стилиян Иванов, като в кат. до 67 кг в условията на силна конкуренция бургазлията надделя над шампиона Стоян Енев. При 73-килограмовите Николай Димитров се класира четвърти. Тримата състезатели, които вдигаха в кат. до 55 кг при кадети до 15 г, заеха места в първата осмица. Веселин Асенов се класира шести, Димитър Милчев е седми, а Никола Янев – осми. При дамите отлично представяне в първенството записа малката Габриела Михайлова. Крехката, но изпълнена с много сила тежкоатлетка, спечели златото в кат. до 30 кг при момичета до 13 г. Златен медал извоюва и Дарина Добрева, но при 45-килограмовите. Така двете състезателки на „Черноморец” защитиха шампионските си титли от миналия сезон. Златно участие записа и Ивета Бойнова, класирала се първа в кат. до 76 кг. Трикратна сребърна медалистка е Деница Моллова в кат. +59 кг, а Даниела Мореева спечели бронз в кат. 55 кг в двете движение и в многобоя. Успехите на КВТ „Черноморец” не са случайни. Години наред ръководството на клуба следа методична и последователна работа в изграждането на силни състезатели. Заслуга за високите постижения имат и спонсорите на КВТ „Черноморец” – Община Бургас, Пристанище Бургас, Скат, „Лида” – Стоян Недков и др., на които треньори и състезатели благодарят. Снимка: Венелина СТОЯНОВА