„Шейховете” вкараха четири гола за победа №22

Нефтохимик записа своята 22 победа в Югоизточната Трета лига. На стадион „Лазур”, в мач от 27-ия кръг, „шейховете“ се наложиха над Загорец /Нова Загора/ с 4:2. Така бургазлии продължават да са на ървото място в групата с актив от 69 точки. Домакините поведоха само четири минути след началния съдийски сигнал с гол на Любомир Божинов, който с плътен удар от границата на наказателното пол, преодоля вратаря на Нова Загора. Две минути по-късно гостите върнаха едно попадение след неразбирателство в защитата на Нефтохимик и на почивката отборите се прибраха при резултат 1:1. Още в началото на втората част „шейховете“ си върнаха предимството. Точен за 2:1 бе Деян Христов в 47-ма минута, а пет минути по-късно Михаил Георгиев отбеляза за 3:1. В 83-та минута гостите успяха да намалят до 3:2. В самия край на редовното време отново голмайсторът на Нефтохимик Деян Христов се разписа, оформяйки крайното 4:2. В следващия кръг бургаският тим ще се изправи като гост срещу Асеновец в четвъртък, 25 април. Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Стоян Калев, Станислав Жеков (46 Георги Радев), Атанас Ташолов, Венцислав Славов, Любомир Божинов, Михаил Георгиев, Цветан Филипов (65 Кристиян Мирославов), Боримир Карамфилов (52 Мирослав Радев), Стойко Иванов, Деян Христов Резервен състав: Мартин Шейтанов, Йолиян Милков, Кольо Чахов, Цветан Чахов Снимка: Венелина СТОЯНОВА