Трети отбор на „Черноморец” отива директно на финал

СКВТ „Черноморец” директно класира трети отбор във фаза финали през настоящия сезон. След юношите до 17 г. и до 13 г., в разпределението на медалите от държавното първенство по водна топка ще участва и формацията U15. Квалификациите се проведоха на басейна в комплекс „Меден рудник”. Официален дебют като съдии в държавното първенство направиха състезателите на „Черноморец” – Румяна Евстатиева и Иван Синицин. В състезанието участваха общо 10 отбора, разделени в две групи. Възпитаниците на старши треньора Петър Йонов спечелиха всички мачове в своя поток и с пълен актив от 12 точки оглавиха група „В”. Първото място класира директно отбора на „Черноморец” във финалите. „Акулите” записаха впечатляващи победи във всички срещи от квалификацията, като в игра влязоха и най-малките ватерполисти в състава. Вицешампионите в тази възраст стартираха с 13:2 срещу „Комодор”, като същият успех те записаха и срещу „Локомотив” /Русе/. С лекота бургаските ватерполисти се справиха и срещу „Арда” – 14:1. В последния мач, който беше решаващ за определяне на лидера в групата, момчетата на Петър Йонов надиграха „Аква Спорт” с 13:3. До тази среща и двата отбора бяха с равен брой точки, но „акулите” не оставиха никакви шансове на съперника и спечелиха мача с разлика. В другата група, в спора за третото място, „Нептун” загуби с 5:10 от ЦСКА, в мач, завършил с два червени картона за домакините. Победител тук стана отборът на „КПС Варна”, който заедно с „Черноморец” ще играе директно на финал. Класиралите се на второ и трето място в групите, ще участват в квалификация №2, като първите три ще попълнят финалната шестица, а заелите 4, 5 и 6 място ще се класират на местата от 7 до 9 в генералното класиране. Останалите извън квалификация №2 отбори ще продължат във финал „Б”. Първите четири във финалната шестица ще играят суперфинал. Снимка: Венелина СТОЯНОВА