„Нефтохимик” с шансове за втората позиция

Шампионите от „Нефтохимик” имат шанс да завършат на второ място след края на редовния сезон в Суперлигата на България. Бургаските волейболисти победиха като гости „Черно море” с 3:1 (25:20, 15:25, 26:24, 25:20) в отложен мач от 17-ия кръг. След успеха момчетата на треньора Николай Желязков продължават да са трети във временното класиране с 15 победи, 6 загуби и 44 точки. Те дори имат и шанс да завършат на второ място в крайното подреждане на редовния сезон, ако спечелят домакинството си на „Пирин” /Разлог/ с 3:0 или 3:1 в последния 22-и кръг. Затова обаче е необходимо вторият към момента ЦСКА да загуби гостуването си на „Хебър” /Пазарджик/ с 0:3 или 1:3. Шампионите успяха да наложат играта си в първия гейм, който без особени трудности взеха след 25:20. Във втората част нещата на полето изглеждаха доста по-различно. Волейболистите на „Черно море” бързо дръпнаха в резултата, като в края преднината им достигна до 11 точки - 20:9. В крайна сметка варненци успяха да изравнят резултата след убедително 25:15. В третия гейм „Черно море” отново даде сериозен отпор. Въпреки че изоставаха, в края варненци успяха да изравнят при 24:24, но с повече опит „Нефтохимик” надделя с 26:24. В четвъртата част бургаският тим нито за миг не отстъпи инициативата и затвори частта при 25:20, за да вземе победата с крайното 3:1. В следващия кръг мачът „Нефтохимик” – „Пирин” ще се играе в сряда, 13 март, заради заетост на зала „Младост” в края на седмицата. Срещата е от 18:30 часа. Останалите срещи от последния 22 кръг на Суперлигата са на 15 март, петък,: „Марек” – „Левски”; „Дунав” – „Дея Спорт”; „Миньор” – „Монтана”; „Хебър” – ЦСКА; „Добруджа” – „Черно море”. Снимка: Венелина СТОЯНОВА