„Созопол” изненада „Нефтохимик”

Отборът на „Нефтохимик” допусна първата си загуба от началото на сезона в Трета лига – Югоизточна група. Победната серия на „шейховете” стопира „Созопол”, който е един от претендентите за завръщане във втора лига. „Небесно сините” спечелиха регионалното дерби с 2:1. Интересният и изпълнен с много заряд двубой завърши с 13 жълти и един червен картон. „Поздравявам отбора на „Созопол” за доброто представяне. Момчетата се раздадоха и по всичко личеше, че са готови да се борят до край за победата. Нашият отбор влезе в дербито също с голяма мотивация и мачът беше равностоен. „Созопол” спечели заслужено, но и ние не заслужавахме да загубим. Беше въпрос на шанс. Нормално е да има и такива моменти във футбола, не сме мислели, че ще преминем безпроблемно през първенството. Но дано тази загуба да има позитивен ефект върху по-нататъшното ни представяне и да ни напомня, че трябва да сме подготвени за всичко”, каза след срещата помощник треньорът Николай Кръстев. Първи в резултата на стадион „Арена Созопол” поведоха гостите от Бургас с гол на Даниел Стоянов. В 9-ата минута той получи от дълбочина извеждащ пас и с глава се разписа за 1:0. Веднага след подновяването на играта, бургазлии подеха нова атака. Голмайсторът на „шейховете” беше повален в наказателното поле на „Созопол”, но сигнал за нарушение не последва. В 22-та минута центриране на Станимир Баев изведе Кристиян Иванов на стрелкова позиция, той плонжира и с глава изравни. До почивката играта беше равностойна. На два пъти „Нефтохимик” застраши вратата, пазена от Свилен Нотев, който се справи без проблем. През второто полувреме и двата отбора пропуснаха да се възползват от няколко ситуации. До ново попадение обаче стигнаха домакините. В 72-та минута от пряк свободен удар резултатът за „Созопол” увеличи Антон Лаков. Веднага след попадението той получи червен картон, вдигнат заради провокация към резервната скамейка на „Нефтохимик”. В 84-ата минута „Нефтохимик” можеше да изравни. Влезлият като резерва Кристиян Мирославов отправи топовен удар от десетина метра, но топката разтресе напречната греда. До края на срещата гостите настървено търсиха път към вратата на съперника, който обаче тактически забавяше играта. По тази причина последният 14 картон в срещата получи вратарят на „Созопол” Свилен Нотев. Въпреки загубата „Нефтохимик” запазва лидерското място във временното класиране с 15 т. „Созопол” заема шесто с 12 т. Отборът на „Черноморец” слезе с позиция надолу. След като загубиха с 0:2 гостуването си на „Атлетик” /Куклен/, „акулите” са на четвърто място с 12 т. В следващия кръг на 22 септември „Нефтохимик” е домакин на „Гигант” /Съединение/, „Черноморец” приема „Карнобат”, а „Созопол” гостува на „Левски” /Карлово/. Състав на „Нефтохимик”: Ферди Мюмюнов, Стоян Калев, Станислав Жеков, Цветан Чахов, Йолиян Милков, Цветомир Цонков, Цветан Филипов (67 Стивън Славков), Михаил Георгиев(74 Стойко Иванов), Даниел Стоянов, Мирослав Радев (63 Кристиян Мирославов), Деян Христов Резултати след 6-ия кръг на Югоизточната Трета лига: Миньор (Раднево) – Сокол 3:0; Атлетик (Куклен) – Черноморец (Бургас) 2:0; Карнобат – Свиленград 2:0; Димитровград – Левски (Карлово) 3:0; Гигант – Борислав 2:1; Марица – Садово 2:0; Загорец – Асеновец 6:1. Снимка: Венелина СТОЯНОВА