12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

„Нефтохимик” продължава с победния рейд в Трета лига

Устремилият се към завръщане в професионалния футбол отбор на „Нефтохимик” записа пета поредна победа в първенството на Югоизточната Трета лига. Бургазлии, които са лидери във временното класиране, се наложиха с 3:1 при домакинството си на „Димитровград”. След трудно първо полувреме на стадион „Лазур”, през второто „шейховете” напипаха верния ритъм на игра и реши изхода от мача в своя полза. Резултатът „Нефтохимик” откри минута след първия съдийски сигнал за начало на срещата. При центриране от корнер, вратарят на гостите не успя да овладее коженото кълбо, а от ситуацията се възползва Деян Христов, който насочи топката в мрежата за 1:0. Ранният гол като че поуспокои „зелените”, които продължиха да притискат съперника, но неубедителните атаки не доведоха до чисти голови положения. В 17-та минута димитровградчани изравниха, след като нападател на гостите остана непокрит и от воле насочи топката в горния десен ъгъл на вратата на Ферди Мюмюнов. „Нефтохимик” продължи да търси своето попадение, но дългите центрирания и не толкова бързи атаки не доведоха до така желания гол до почивката. През второто полувреме Деян Петков направи няколко смени, в търсене на оптималния вариант в играта. Влезлият като титуляр Даниел Стоянов бе заменен от Цветан Филипов, а Даниел Андреев от Мирослав Раев. И резултатът не закъсня. Темпото на игра се запази, но атаките станаха по-остри. В 70-та минута Цветан Филипов центрира, Деян Христов с глава засече топката и се разписа за втори път във вратата на съперника. Минута по-късно „Димитровград” остана с човек по-малко, след като техен играч получи „закъснял” втори жълт и съответно червен картон. Третото попадение за „шейховете” отново дойде след отлична асистенция на резервата Миро Радев, който навлезе в наказателното поле, преодоля двама защитници, центрира от малък ъгъл към Михаил Георгиев, който закова крайното 3:1 шест минути преди края на мача. „Доволен съм от крайния резултат, но имам много забележки по играта, особено през първото полувреме. Ранният гол, може би, оказа влияние и се отпуснаха прекалено. Това доведе до много грешки и до гола на съперника. С всяка победа трупаме известно самочувствие. Това, че сме лидери до момента е добре, но не трябва да ни успокоява, не трябва да подценяваме нито един съперник. Напротив – с всяка победа отговорността ни става по-висока,” каза наставникът на „шейховете” Диян Петков. Той благодари на публиката, която отново подкрепи своите любимци. „Искам да благодаря на хората, които отново бяха на стадиона. Въпреки че изиграхме недобро първо полувреме, не спряха да ни подкрепят. Това беше от голямо значение и ни помогна да се съберем и да подобрим играта след почивката. Благодаря им и че финансово помагат на отбора да играе в Бургас, като си купуват билети за нашите мачове. Надявам се следващия път да ги зарадваме с по-категорична победа. Тук е мястото да ги поканя да дойдат и в Созопол. Предстоящото дерби ще е с много висок заряд и определено ще имаме нужда от тяхната подкрепа”. С 15 точки „Нефтохимик” е водач в листата на Югоизток. В следващия кръг предстои морско дерби, в което „шейховете” гостуват на „Созопол”. Двубоят е на 15-ти септември, събота, от 18:00 ч. Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Даниел Андреев (60 Мирослав Раев), Станислав Жеков, Стоян Калев, Йолиян Милков, Цветомир Цонков, Михаил Георгиев, Стойко Иванов, Кристиян Мирославов (72 Цветан Чахов), Даниел Стоянов (46 Цветан Филипов), Деян Христов. Снимка: Венелина СТОЯНОВА