12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Злато за наши жокеи от турнира за Купа Бургас

Международният турнир по конен спорт за Купа Бургас донесе златни медали за жокеите от бургаския клуб „Хан Крум”. Две първи места при юноши и девойки до 14 г. в Х паркур и понита на изпитание №12 височината от 60 см преодоляха кон Добрина с жокей Деница Караушева и Тревиз с жокей Димана Джампалска и двете от ККС „Хан Крум”. При жените златен медал извоюва Елена Гарова с кон Годър III, а съотборничката й от бургаския тим Виктория Манолева с кон Индиана Първа се окичи с бронза. Миналогодишният носител на Купа Бургас Антон Дацински от „Студенец” се класира втори с кон Джесика при мъже в изпитание №15, 6-годишни коне и по-възрастниз. Първи тук стана Владимир Спасов с Аполон от „Тракенен”. При аматьори Любов Бурова от „Хан Крум” се нареди на 7 място. Победителка в надпреварата 4-5 г. коне /деца, аматьори/ е Ивайла Каменова с Корида от „Вършец 2014”. При юноши и девойки до 14 г. златото извоюва Ирмак Мермер с Монтерей, среброто спечели Рая Порточанова с кон Кокона от „Симеон Велики”. Деница Караушева е десета. Светлозар Славчев от „Екуестре” грабна първото място при мъж с кон Каприз. Победители в Изпитание No 16 – „Паркур за 6 годишни и по-възрастни коне”:1. Светлин Иванов с Диамант /Марек/; 2. Мирослав Илиев с Целесте /Тракиец/; 3. Антон Дацински с Карас /Студенец/; 4. Антон Дацински с Джесика /Студенец/; 5. Пламен Радославов с Касай /Хан Крум/. Класиране Jump and Drive: 1. Иван Добрев с Ахен Муше; 2. Павлин Ангелов със Залина Н /Демет/; 3. Боян Цанев с Недкогайдаров /Сливнишки герой/; 4. Теодор Попов с Демет Амадеус; 5. Карол Уитбред с Бетси /Вършец/; 6. Надежда Димитрова с Чезара /Марек/. Осмото издание на международния турнир се проведе на конната база в парк „Езеро”. На състезателния плац своите умения демонстрираха опитни жокеи с над 120 състезателни коне от 24 клуба, членове на БФКС /Българска федерация по конен спорт/. Турнирът за Купа Бургас бе открит официално от кмета на община Бургас Димитър Николов, зам.-кметът д-р Лорис Мануелян, председателят на БФКС д-р Крум Рашков, председателят на Комисията по спорт към общината Калчо Белов, ген. секретар на федерацията и паркур майстор Теодор Шейтанов и др. Снимка: Венелина СТОЯНОВА