10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Грациите на „Олимпия” дублираха шампионската титла

Гимнастичките на клуб „Олимпия” спечелиха шампионската отборна титла при девойки младша възраст. Златните момичета на треньорката Елена Симеонова направиха уникално представяне на държавното отборно първенство и дублираха златото от миналата година. В оспорвана надпревара с още 27 тима бургазлийки победиха с убедителна разлика конкуренцията в страната. Безапелационни носителки на златните медали станаха Виктория Сахатчиева, Кристина Кърчева и Алина Коломиец. В зала „Асарел” в Панагюрище бургаските грации събраха сбор от 82.800 т. Само преди седмица трите талантливи състезателки спечелиха призови места от държавното първенство категория Елит. Поредните медали за „Олимпия” са потвърждение, че успехът не е епизодичен, а резултат от добре свършената работа, за което Елена Симеонова вече получи висока оценка от ръководството на родната федерация и в частност от президента на родната федерация Илияна Раева. Подгласнички на нашите момичета са четирите представителки на клуб „Академик” /София/ - Кристиана Дойчева, Деница Минкова, Захара Йорданова и Дария Капсъзова, които завършиха със 74.700 т. Бронзовият медал със 74,300 точки в отборната надпревара спечели клуб „Импала” /Стара Загора/ в състав: Виктория Пенева, Ивайла Пачова и Аделина Загорова. Места в първата осмица заеха: 4-то място – „Левски Триадица”, 5 – „Чар ДКС” /Варна/, 6 – „Велбъжд” /Кюстендил/, 7 – „София спорт 2017” и 8-мо място – „Левски Илиана 2”. При девойки старша възраст шампион е „Левски Триадица” – 99,500 т. Тук много малко не достигна на втория тим на „Олимпия”, за да влезе в топ 8, като се класира на девето място с 81,725 т. Отборът на „Черноморец” зае 13-а позиция със 74,450 т., а „Олимпия 74” е на 22 място с 65,450 т. от общо 30 отбора. На второ място е „Чар-ДКС” с 97.791 точки, а третата позиция зае „Левски Илиана” с 94.500 точки. Сред първите осем в класирането са още „Авангард” - 88.866 т., „Левски” - 86.608 т., „Тракия” (Пловдив) - 86.075 т., „Левски Триадица 2” - 86.000 и „Етър Елит” (Велико Търново) - 83.949 т. Отборната титла при жените спечели „Левски Илиана” – 117,566 т., в състав националките: Катрин Тасева, Ерика Зафирова и Галатея Герова. Със сребърните мадали се окичи отборът на „Левски” в състав Невяна Владинова, Лъчезара Пекова и Десислава Славова, а с бронзови медали - състезателките на „Левски Триадица” - Боряна Калейн, Биляна Писова и Лидия Василева. Тимът на „Черноморец” е на девето място с 85,650. При жени играха 21 отбора.