12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Шампион с „Нефтохимик” дебютира с 6 точки срещу Китай в Лигата на нациите

Мъжкият национален отбор започна по най-добрия начин участието си във Волейболната лига на нациите. Българските волейболисти постигнаха трудна, но сладка победа над Китай с 3:2 (25:18, 18:25, 19:25, 25:17, 15:11) в първия си мач в Нинбо. „Много сме доволни от победата, защото това е първия ни мач на турнира. Знаехме, че първата среща в Китай ще бъде много трудна. Китай играе много добре вкъщи и не очаквахме, че ще бъде лесно. Както се вижда от резултата, те играха много добре и наистина бе равностоен мач. Започнахме добре в първия гейм, но след това мисля, че загубихме предимството си. Добрите неща дойдоха с някои смени в четвъртата част. Някои от момчетата ми влязоха от скамейката и промениха мача. Играха наистина добре и ни помогнаха да спечелим този труден мач. Като цяло основната разлика в мача беше в атака. Мисля, че това бе основната причина за победата ни”, сподели Константинов след мача. Дебют с екипа на националния отбор направи състезателят на „Нефтохимик 2010” Илия Петков, който записа шест точки при победата. Топреализатор стана Боян Йорданов. Опитният диагонал игра в първите три гейма и завърши с 17 точки. Розалин Пенчев добави 14 точки. Николай Учиков и Тодор Скримов записаха по 11, а капитанът Виктор Йосифов реализира 8. Светослав Гоцев и Валентин Братоев добавиха по 4. Днес, 26 май, е мачът България – САЩ, а в неделя волейболистите на Пламен Константинов се изправят срещу Аржентина. Двубоите на мъжкия национален отбор по волейбол от първия турнир във Волейболната лига на нациите ще бъдат излъчени пряко на Facebook страницата на телевизионния канал MAX Sport 1. Във втората седмица от Лигата на нациите сблъсъците ще се пренесат в България. От 1 до 3 юни националите ни, водени от Пламен Константинов, ще разчитат на подкрепата на родната публика в София. „Лъвовете“ играят съответно срещу Сърбия, Австралия и Русия в столичната „Арена Армеец“. От 15 до 17 юни националният отбор на България очаква гореща подкрепа от феновете във Варна. Тогава, в зала „Конгресна“ в Двореца на културата и спорта в морската столица, волейболистите ни се изправят срещу олимпийския шампион Бразилия, Франция и Канада. Снимка: Венелина СТОЯНОВА