12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

ПК „Акулите” спечели 32 медала на „Талант Къп”

Най-младият плувен клуб в Бургас „Акулите” записа поредното сериозно постижение. Състезателите на клуба спечелиха първо място в отборното класиране на международния турнир „Талънт къп” във възраст „Златна рибка”. 9-годишните плувци завършиха в надпреварата със 190 т. и заслужено триумфираха с купата. Освен това ПК „Акулите” стана втори в класирането при 12-годишните със 116 т. В комплексното класиране – 9/14 г., момичетата и момчетата на ПК Акулите” събраха сбор от 369,00 т., което им донесе третата позиция. Комплексен шампион с актива от четирите възрасти е ПСК „Черно море” (Варна) - 466,00 т. На столичния басейн „Диана” ПК „Акулите” спечелиха 32 медала, от които 8 златни, 14 сребърни и 10 бронзови. Двама от състезателите на бургаския клуб записаха имената си сред рекордьорите на турнира. Ана Делинешева е рекордьор на 100 м бруст и 200 м гръб, където финишира с първо време и спечели златните медала. Талантливата състезателка се окичи и с две сребърни отличия на 50 м бруст и 200 м св. стил. Стойчо Илиев постигна рекорд и златен медал на 100 м бруст, спечели и две бронзови отличия на 50 м бруст и 50 м гръб. Своя принос за успеха на клуба дадоха: Симеон Стойчев - бронзов медал на 100 м бътерфлай и сребърен на 100 св. стил; Иван Чакъров - два сребърни медала на 50 и 100 бътерфлай; Крис Цанков - златен медал на 50 гръб и сребро на 100 м гръб; Бианка Христова - бронзов медал на 200 св.стил; Александър Георгиев – три бронзови медали на 50 и 100 м гръб и 50 св.стил и сребърен медал на 200 гръб; Кирил Стоянджов – бронзов медал на 100 и 200 м бруст и сребърен медал на 50 м бруст; Борис Тодоров - сребърен медал на 100 св. стил; Жанет Ангелова - два златни медала на 200 и 400 м св. стил и два сребърни медала на 50 св. стил и 200 гръб. Освен в индивидуалните стартове, малките „акули” се справиха перфектно и в щафетите. На 4х50 м св. стил те грабнаха сребърни медали, а на 4х50 м смесена щафета - бронзовите медали. Спечелиха ги: Ана Делинешева, Даяна Арабаджиева, Дария Томова, Марина Поптомова. Златните медали от 4х50 м св.стил и 4х50 м смесена щафета станаха притежание на квартета: Симеон Стойчев, Стойчо Илиев, Крис Цанков и Иван Чакъров Щафета 4х50 м св. стил и 4х50 м смесена се окичи със сребърните медали, а за отличията се бориха Александър Георгиев, Кирил Стоянджов, Борис Тодоров и Дмитрий Янев. „Всички деца се справиха много добре, включително и тези, които не взеха медали, но показаха израстване в сините коридори”, казаха от ръководството на клуба. Треньорите ще продължат да разчитат на талантливите си състезатели: Емма Пенчева, Вивиан Пенчева, Павлета Попова, Валери Николова, Юлиян Николов, Иван Плукчиев, Марина Любенова, Виктория Иванова, Виктория Колева, Вероника Тодорова, Филип Миланов, Антон Стоянов, Алекс Чобанов, Николай Сандев, Михаил Георгиев, Георги Пеев, Иво Драганов, Юлиян Блажев.