12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

„Поморие” и „Нефтохимик” завъртяха реми

Футболистите на „Нефтохимик” „показаха зъби”, но не успяха да спечелят регионалното дерби срещу „Поморие” и „Нефтохимик”. Двубоят от 26-ти кръг на Втора лига завърши с реми 1:1. На стадион Несебър, където поморийци домакинстват, „шейховете“ се изправиха пред регионалния съперник без двама от най-опитните си футболисти – Цветан Филипов, който се възстановява от травма и Цветомир Цонков, който е наказан с лишаване от състезателни права за два мача. Въпреки това морското дерби премина изцяло под диктовката на „шейховете“. Домакините си спечелиха преднина с гол от статично положение в началото на двубоя. След това бургазлии взеха инициативата на терена. Те създадоха сериозни опасности пред вратата на „Поморие”, но до почивката не успяха да реализират попадение. Даниел Стоянов остана сам срещу вратаря на Поморие и стреля, но топката срещна близката греда. Малко след това и юношата на бургаския тим Йолиян Милков имаше възможност да изравни, но пропусна. През втората част офанзивата на „шейховете“ продължи. След асистенция на Йолиян Милков, Симеон Русев стреля, но вратарят на поморийци изби. При втория опит Русев уцели гредата. В 75-та минута Живко Комелов центрира от фланга към Даниел Стаматов, който от наказателното поле засече паса с глава, но не успя да вкара. След 10 минути игра, при центриране отдясно, топката се отклони от противников играч и Виктор Янев я насочи към вратата на домакините, но тя прелетя над напречната греда. В 90-та минута, Янев бе съборен в наказателното поле, за което „шейховете“ получиха право да изпълнят дузпа. От бялата точка Даниел Стоянов бе безпогрешен за 1:1. „С всеки изминал кръг отборът играе все по-добре. Ако първенството започваше сега „Нефтохимик” нямаше да е сред изпадащите. Треньорите си вършат перфектно работата, което се вижда в играта. Колективът е много добър, момчетата им вярват. Ние започнахме с много трудности, но резултатът от усилената ни работа е налице. Твърдя, че през тази състезателна година направихме отбор. Ако догодина спонсорите на „Нефтохимик” помагат повече и имаме финансова стабилност, за да запазим и подсилим отбора, съм уверен, че за една година ще се върнем в професионалния футбол. Това е апел към сегашните ни благодетели и към бизнеса в града като цяло. Защото ние сме готови да се борим за влизане във Втора лига,” каза изпълнителният директор на „Нефтохимик” Николай Тодоров. В следващия кръг бургаският тим посреща „Литекс” на стадион Българово. Срещата е на 28 април, събота, от 17:00 часа. Снимка: Венелина СТОЯНОВА