12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

„Бургас” извоюваха шест медала при дамите

Държавният личен-отборен шампионат по свободна борба за момичета, кадетки и девойки предложи много оспорвани схватки. На трите тепиха в спортна зала „Никола Станчев” сили премериха 220 състезателки от 45 клуба от страната. Отлично в състезанието се представиха възпитаничките на клуб „Бургас”, които спечелиха общо шест медала. С бронзовите отличия при момичета се окичиха Християна Димитрова в кат. 54 кг и Теодора Станкова в кат. до 58 кг. При девойки в кат. 65 кг сребро спечели Анна Петрова, Атанаска Илиева е трета. Даниела Мореева извоюва бронза в кат. 65 кг. Медал при кадетки донесе Ивета Бойнова, която се пребори за среброто в кат. 73 кг. В резултат на техния принос, в отборното класиране в две от възрастите бургаският клуб зае място в призовата тройка на страната. При кадетки „Бургас” се нареди на втора позиция със сбор от 83 т. след шампиона „Васил и Георги Илиеви” /Кюстендил/ - 115 т., трети е отборът на „Ботев” /Враца/ - 58 т. При момичета тимът се класира трети с 85 т. Първи стана „Левски” – 118 т., втори е „Загорец” /Нова Загора/ - 93 т. С медали се окичиха две от състезателките на клуб „Черноморец-св. борба”. Носителки на бронзови отличия при кадетки са Петя Либчева в кат. до 53 кг и Виктория Митева в кат. 69 кг. Отборът на „Странджа 2001” /Средец/ се поздрави с две шампионки. Това са Ванеса Калоянова /кадетки, кат. 65 кг/ и Мариела Желязкова /девойки, 59 кг/. Съотборничката им Никита Николаева се класира трета в кат. 62 кг при момичета. Наградата за най-технична състезателка при момичета отиде при възпитаничката на двукратната сребърна олимпийски медалистка, петкратна световна и шесткратна европейска шампионка Станка Златева - Емине Осман /кат. 46 кг, СК „Станка Златева”, Сливен/, при кадетки приза взе Таня Тенева /кат. 57 кг, Димитровград/, а при девойки - Юлияна Янева /кат. 62 кг, СК „Борба и самбо”, Ямбол/. Наградите за най-резултатни състезателки отидоха при Росица Канева /момичета, кат. 54 кг, клуб „Юнак-Локомотив”, Русе/, Йоанна Петрова /кадетки, кат. 53 кг, „Левски”, Сф/ и Сезен Белберова /девойки, кат. 55 кг, „Левски”, Сф/. Снимка: Венелина СТОЯНОВА