12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Ветеран донесе успех за „Нефтохимик”

С минималното 1:0 „Нефтохимик” спечели домакинството си на „Струмска слава” (Радомир). „Шейховете” имаха превес на терена, но след много пропуснати възможности редовното време завърши при нулево равенство. В добавените минути Цветомир Цонков отбеляза победното попадение след центриране от фаул на Цветан Филипов. Това е втора победа за бургаския клуб от началото на първенството. Със спечелените три точки „шейховете” остават последни в класирането на Втора лига. В 24 кръг те гостуват на десетия „Черноморец” Балчик. През първото полувреме „Нефтохимик” имаше абсолютно преимущество и създаде много опасности пред вратата на „Струмска слава”. Гостите имаха възможност да поведат в началото на двубоя чрез Кристиян Тасев, но той пропусна да отбележи с глава. В 21-ва минута „шейховете“ можеха да открият резултата. След центриране от корнер, Даниел Стаматов стреля с глава, но не успя да намери очертанията на вратата. Само две минути по-късно, след асистенция на Цветан Филипов, отново Стаматов имаше възможност да отбележи. Той бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но стреля в ръцете му. В 27-ма минута Станислав Жеков имаше възможност да открие резултата с удар с глава, но пропусна. След 10 минути игра дойде и най-чистото положение за домакините. След добре развита многоходова атака Цветан Филипов центрира в наказателното поле, където непокритият Йолиян Милков стреля с глава от 10 метра, но пропусна. През втората част „шейховете“ продължиха с офанзивата. В 56-та Станислав Жеков направи опит да отбележи с глава, но не успя. Десет минути по-късно, след асистенция на Стивън Славков, Стойко Иванов стреля по левия диагонал на наказателното поле, но топката прелетя встрани от дясната греда. В 68-ма минута Кристиян Парашкевов имаше идеален шанс да открие резултата. Той остана сам срещу вратаря на гостите, но се забави да стреля и пропусна. До края на редовното време „шейховете“ не успяха да поведат. В добавените три минути опитното попълнение на бургаския отбор Цветомир Цонков донесе победата. Снимка: Венелина СТОЯНОВА