„Нефтохимик” се отдалечи от полуфиналния плейоф

Шампионът „Нефтохимик” изненадващо загуби във втория мач от плейофната полуфинална серия в Суперлигата срещу „Марек Юнион Ивкони”. В първия двубой, който се игра миналия петък, тимът на Найден Найденов победи категорично с 3:0 съперника. При разменното домакинство обаче сензацията поднесе отборът от Дупница, който изравни серията след успех с 3:0 /25:21, 25:22, 25:20/. Бургазлии допуснаха много непредизвикани грешки в атака и на сервис. Срещата започна оспорвано, но домакините успяха да дръпнат в резултата, запазиха минимална преднина до края на гейма и поведоха. Втората част отново беше изключително интригуваща, където двата отбора отново се гонеха в резултата, но волейболистите на „Марек” бяха безапелационни в края. В последния гейм домакините започнаха уверено и поведоха с 21:15. В края шампионите успяха да стопят разликата до 20:23, но нищо повече от това. Така всичко ще се решава в трети двубой, който ще се играе на 19 март, понеделник, в зала „Младост”. В другите срещи: „Левски” остана в битката за място на полуфинала в Суперлигата, след като се наложи като домакин над „Пирин” (Разлог) с 3:2 /24:26, 25:18, 25:19, 23:25, 15:13/. ЦСКА също изравни серията с „Хебър” с победа с 3:0 /25:20, 25:20, 25:21/. Заключителните мачове са на 16 март, петък. „Монтана” стана първият полуфиналист, след като надделя като гост над „Добруджа” с 3:2 /21:25, 25:21, 25:20, 15:25, 15:13/. Снимка: Венелина СТОЯНОВА