„Монтана” писа тройка на „Нефтохимик”

Нефтохимик отстъпи като домакин на Монтана с 0:3 в мач от XX кръг на Втора лига. „Шейховете“ се изправиха срещу силния северозападен тим без трима от титулярите си, които търпят наказания лишаване от състезателни права за една среща. Това са Даниел Стоянов, Кирил Личев и капитанът Станислав Жеков. Първото полувреме завърши при 2:0, като положенията дойдоха след грешки в отборната на „шейховете”. Гостите поведоха още в 3-ата минута на двубоя след като Борислав Балджийски остана непокрит на границата на наказателното поле и отбеляза за 1:0. В 17-та минута Монтана удвои аванса си от дузпа, след нарушение на Димитър Тодоров. Точен за съперника отново беше Балджийски. Двата ранни гола дадоха известно спокойствие на гостите и те разчитаха предимно на флангови атаки, с които не затрудниха вратаря на „шейховете“ Ферди Мюмюнов. До края на полувремето Нефтохимик имаше няколко възможности за гол, но не съумя да се възползва от тях. В средата на полувремето, след центриране от корнер на Цветан Филипов, Цветомир Цонков свали с глава топката до задна греда, където непокритият Кристиян Парашкевов не успя да стигне до нея и тя излезе в аут. Десет минути преди почивката, след две еднотипни флангови атаки отляво на Димитър Тодоров, последователно Кристиян Парашкевов и Даниел Стаматов се разминаха с топката. След почивката играта се водеше предимно в центъра на терена. Гостите от Монтана предимно защитаваха подстъпите към вратата. Домакините от своя страна не успяха да създадат чисти положения и да намалят резултата. В 89-та минута гостите добавиха още един гол, попадение, което падна след грешка на вратаря Ферди Мюмюнов. Вратарят на Нефтохимик излезе неразчетно, за да изчисти с глава изпратената в дълбочина топка, но тя попадна в Сергей Георгиев, който се възползва и на празна врата се разписа за крайното 3:0. В следващия кръг Нефтохимик гостува на Марица (Пд). Мачът е на 18 март, неделя, от 15:30 ч. Снимка: Венелина СТОЯНОВА