Шампионът посече „Марек Юнион Ивкони”

„Нефтохимик” победи с 3:0 /25:21, 25:18, 25:15 „Марек Юнион Ивкони” в първи ¼-финален мач от плейофите в Суперлигата при мъжете. Срещата започна доста оспорвано, като двата отбора сменяха лидерството на няколко пъти, но шампионите успяха да запазят преднината си в края на гейма и поведоха в резултата. В следващите две части изненади нямаше и домакините от Бургас спечелиха срещата без никакви проблеми. „Не бих казал, че съдията е бил безобразен с оглед на съдийството, което има в Дупница. Нормално е да има някакви пропуски в съдийството. Нищо сериозно не е станало. Не мисля, че съдийството е било причината за загубата на „Марек”. Разликата в класите беше огромна, в геймовете също. Бяхме по-добри на всички елементи. Това е нормално за амбициите, които имаме,” коментира Теди Салпаров по повод претенциите на дупничани към съдийството в мача. Вторият двубой между двата отбора е на 12 март, понеделник, в Дупница. Играе се до две победи от три мача, а шампионите от Бургас са на победа от полуфинала. В другите ¼-финални плейофи „Монтана” победи „Добруджа” с 3:1, „Хебър” изненада ЦСКА в София, побеждавайки с 3:1, а „Пирин” шокира „Левски” с 3:0. Най-резултатен за успеха на „Нефтохимик” беше Валентин Братоев със 17 точки (3 аса, 67% позитивно посрещане и 74% ефективност в атака), Жани Желязков добави 12 точки (4 аса и 50% ефективност в атака), а Илия Петков записа 11 т. Снимка: Венелина СТОЯНОВА