13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

„Фрегата” взе морското дерби и зае пето място в класирането

Втора поредна победа след подновяването на хандбалното първенство при мъжете записа отборът на „Фрегата”. След успеха над „Локо” /Горна Оряховица/, момчетата на треньора Иван Радев се справиха и със „Спартак” /Варна/. Морското дерби бургаските състезатели спечелиха с 31:29 /14:15/, а след нея се изкачиха на пето място във временното класиране на „А” група. „Крайно време беше този тип мачове да бъдат спечелени. През есента загубихме два и един завършихме наравно. Тепърва ще се вижда развитието на момчетата. Благодаря за добрата игра на всички,” каза треньорът на „Фрегата”. Победата в зала „Младост” дойде трудно, като през по-голямата част от срещата водещи в резултата бяха гостите.Домакините допуснаха множество грешки в защита, а прибързаните им стрелби не затрудниха вратаря на съперника Ивайло Костов. В 40-ата минута „Спартак” поведе с 5 гола – 15:20. Домакините отговориха светкавично и за минута и половина стопиха пасива. Със сменена тактика в защита и две скоростни атаки резултатът беше изравнен 22:22. Последваха няколко смени във водачеството. Топовните удари на Росен Колев и Пресиян Русинов, както и отличните намеси на капитана Пламен Иванов доведоха до пълен обрат – 26:24. Поисканият таймаут от „Спартак” не доведе до промяна в резултата. В 55 минута Пашев реализира за 28:25. Пропуск в нападение и незачетен гол заради отсъдена силова атака позволи на „спартаковци” да намалят – 29:28. Минута преди края гостите изгубиха топката пред вратата на „Фрегата”. Пресиян Русенов съобразително прехвърли игрището и излезлият напред стожер на варненци, и на празна врата вкара за 30:28. До края бургаският тим удържа крехката преднина, за да ликува с поредната си победа – 31:29. Всички състезатели и треньори изказват своята благодарност към генералния спонсор г-н Румен Христов, като без неговата подкрепа не биха имали възможност да показват своите качества на бургаската публика. Най-резултатен за победителите беше Росен Колев с 11 гола, Пресиян Русенов реализира 7, а с по пет се отчетоха Станислав Пойдовски и Пашев. В следващия кръг на 17 февруари „Фрегата” гостува на НСА в София. Снимка: Венелина СТОЯНОВА