12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Полицаи спечелиха четири световни вицешампионски титли

Четири вицешампионски титли и два бронза от Световното първенство по джу джицу извоюваха бургаски полицаи. Част от националния полицейски отбор на България бяха шестима служители на ОДМВР – Бургас, които се доказаха за пореден път като водещи в „Полицейската лична защита” не само в национален, а и в световен мащаб. Единият отбор в състав: Милен Джиналийски и Павел Димитров, завърши на пето място. Другият тим, съставен от Венилин Русинов и Георги Кискинов, изигра много оспорван финал срещу представителите на Черна Гора, но остана със сребърните отличия. В дисциплината „Джу джицу дуо система” Яни Русинов и Венилин Русинов успяха да се преборят със силната конкуренция, но на финала отстъпиха пред отбора на Италия. В най - интересната дисциплина „Джу Джицу файтинг”, в категория до 69 кг, Венилин Русинов игра финал, като за него остана престижното второ място. В същата дисциплина, но в категория до 77 кг, Павел Димитров, се окичи със среброто. Много малко не достигна на завърналия се на татамито след продължително лечение на контузия полицай, за да триумфира със световната титла. В категория до 85 кг след контузия и невъзможност да изиграе срещите си на 100 процента, Яни Русинов остана пети. При най-тежките Милен Джиналийски достигна полуфинал, където отстъпи на другия българин в категорията. В репешажа за трето място номинираният под №4 „Спортист на годината за 2017” на Бургас убедително победи представителя на Босна и Херцеговина. В дисциплината „Не ваза” /бразилско Джу джицу/ полицай Добрин Ангелов стигна на полуфинал, където отстъпи на шампиона в категорията от националния отбор на Обединените Арабски Емирства. В спора за трето място Ангелов се представи на ниво и го спечели безпроблемно.