12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Иван Атанасов спечели титлата при мъжете

Спортист №1 на СУ „Юрий Гагарин” за 2017 г. Иван Атанасов спечели златното отличие от държания личен шампионат по бокс за мъже. В първия старт за годината европейският шампион за юноши от Капошвар 2017, Унгария, триумфира с титлата след три победи в категория до 64 килограма. На финала в Ямбол 18-годишният състезател на БК „Победа Черноморец” победи с 3:0 съдийски гласа Христо Златев от НСА. Преди това, в полуфинала, Иван Атанасов надви със същия резултат Янко Илиев /Априлци/. Възпитаникът на треньора Радослав Суслеков не срещна никакви трудности като по-рано се справи и срещу Андон Андонов /Ботев/ с 3:0. Другият представител на „Победа Черноморец” Якуб Чинолиев за съжаление записа само една победа и отпадна от битката. В кат. до 60 кг бургаският боксьор надви Борислав Михайлов /Ладим/ с 3:0, но загуби от спечелилия по-късно титлата в категорията Кирил Русинов. Състезателят на ЦСКА се наложи с 3:0 срещу Катин Асенов /Асеновец/. Братът на Асенов - двукратният европейски шампион Даниел Асенов, взе златото в кат. до 56 килограма, след като третият брат - Боян не излезе на ринга за финала. В кат. до 52 кг шампион е Тинко Банабаков /БК Ивайло/, при 69-килограмовите първи е Николай Коев /Локомотив/ (Русе), Рами Киуан /Червен бряг/ взе златото в кат. до 75 кг, Пламен Петков /Чардафон/ в категория до 81 кг, Радослав Панталеев в кат. до 91 кг, а при най-тежките над 91 килограма титлата отиде при Иван Мечков от БК „Спартак“. Снимка: Венелина Стоянова