15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

„Фрегата” изплува на седма позиция

Трудна, но много ценна победа записаха хандбалистите на „Фрегата”. На старта от пролетния дял от елитния шампионат при мъжете възпитаниците на треньора Иван Радев се наложиха с 30:27 над „Локомотив” /Горна Оряховица/ в изтеглен мач от 13-и кръг на „А” група. През първото полувреме домакините от Бургас бяха водещи в резултата. В самото начало те поведоха, като най-голямата разлика бе от 3 гола. При 6:3 голмайсторът на „Фрегата” Пресиян Русенов получи болки в крака и напусна терена Гостите успяха да стигнат до равенство. Преднината за бургазлии върна Русенов още с появата си в игра. До края на полувремето „Локомотив” бе догонващ, а в края домакините отбелязаха 14:11. Техни грешки в нападение позволиха на съперника да стопи пасива, но до обрат не се стигна и полувремето приключи с гол преднина за „Фрегата” – 15:14. Втората част започна с превес за гостите от Горна Оряховица, които поведоха с 21:24. В 49-ата минута обаче „Фрегата” изравни - 24:24, а с гол на Станислав Пойдовски и поведе. Промяна в действията на защитата подпомогна вратарят Пламен Иванов, който буквално заключи вратата си, с което улесни по-младите си колеги по пътя към победата с 30:27. Най-резултатен за „Фрегата” с 12 гола беше Росен Колев, Пресиян Русенов записа 11, а Станислав Пойдовски – 5. С победата отборът на „Фрегата” се отлепи от дъното на таблицата във временното класиране. Бургаските хандбалисти вече заемат седма позиция с 5 т. Едноличен лидер е „Локомотив” /Вн/ с 18 т. В следващия кръг, на 11 февруари, „Фрегата” приема от 14.00 ч. в зала „Младост” третият „Спартак” /Варна/. Резултатите от 10-и кръг: Спартак-Пирин 31:26, Локомотив ГО-Добруджа 27:35, Осъм-Локомотив Варна 21:32, НСА-Чарфафон 25:36 Снимка: Венелина Стоянова